Nowa strona SP3
STRONA SP3
GOSSM
Podręczniki i dokumentacja
· Podręczniki-klasa III
Projekty edukacyjne
· Informacja dla rodziców
Kto jest online?
Obecnie jest 4 gości i 0 użytkowników online.

Witam Nieznajomy, zostań użytkownikim już dziś.

Języki
Wybierz język interfejsu:

 
 


To jest temat:Inne
Newsy opublikowane w tym Temacie.


Trójka
Autor Admin Opublikowano:  piątek, 15 grudnia 2017

Inne

W związku z reorganizacją naszej szkoły strona ta nie będzie już aktualizowana.
Zapraszamy do nowej strony.
 
Komentarz? 1288 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Puchar dla "Trójki"
Autor Admin Opublikowano:  środa, 13 grudnia 2017

Inne

Puchar dla „Trójki”

Dnia ósmego grudnia, na uroczystym zakończeniu sezonu strzeleckiego klubu KSS „SOKÓŁ”, wręczono puchary, medale, statuetki i dyplomy za osiągnięcia w zawodach strzeleckich, które odbyły się w kończącym się roku. Udział w tej uroczystości zaznaczyli też uczniowie naszej szkoły, którzy odebrali puchar z rąk Burmistrza Miasta, za zajęcie drugiego miejsca drużynowo, w Zawodach Strzeleckich z Okazji Odzyskania Niepodległości, które odbyły się 17 listopada, oraz drugiego, trzeciego i czwartego w konkurencji indywidualnej. Reprezentanci szkoły w zawodach strzeleckich w konkurencji karabin pneumatyczy to Adam Filipowicz z III B, Piotr Wyszomierski z III A, Kacper Ruciński z III C oraz Szymon Bartosiak z II B. 
Komentarz? 1123 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Akcja
Autor Admin Opublikowano:  środa, 13 grudnia 2017

Inne Akcja


 
Komentarz? 1020 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Świąteczne spotkanie integracyjne
Autor Admin Opublikowano:  środa, 13 grudnia 2017

Inne

Świąteczne spotkanie integracyjne z przyjaciółmi w Zespole Szkół im. Jana Pawła II

7.XII.17r. młodzież Szkolnego Koła Caritas naszej szkoły pod opieką księdza Piotra Arbaszewskiego, pani  Ewy Murek- Szotko i pani  Joanny Turos zorganizowała tradycyjnie, jak co roku, spotkanie integracyjne z przyjaciółmi w  Zespole  Szkół im. Jana Pawła II.  Spotkanie rozpoczęła  dyrektor szkoły pani Beata Biernat, która powitała zebranych uczniów obu szkół i ich opiekunów. W świąteczną atmosferę wprowadził młodzież ksiądz Piotr, podkreślając szczególny charakter nadchodzących Świąt Narodzenia Jezusa –świąt rodzinnych, ciepłych, świąt Bożej miłości.

Następnie dziewczęta : Mariola Dzikowska, Ola Welenc, Kamila Wójcik, Julia Ambroziak vel Mrozowicz i Karolina Parzych poprowadziły zabawy integracyjne, służące wzajemnemu poznaniu i przełamaniu nieśmiałości. Nasze uczennice nauczyły  koleżanki i kolegów  zaprzyjaźnionej szkoły kilku pieśni oazowych , wspólnie  śpiewano je, ogłaszając  wszechmoc i wierność Boga. 
Komentarz? 1306 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Święto Niepodległości
Autor Admin Opublikowano:  czwartek, 16 listopada 2017

Inne

Nasze szkolne Narodowe Święto Niepodległości

     Wolności i niepodległość. Trzeba je rozumieć i cenić. Zwłaszcza młodzi ludzie, uczniowie.

10 listopada 2017 r. poszliśmy całą szkołą (klasami gimnazjalnymi) pod sokołowski Pomnik Żołnierzy Niezłomnych. Upamiętnia tych co do końca byli wierni. Zapaliliśmy 140 biało-czerwonych zniczy ułożonych w literę V, a nad tą znaczącą literą biało-czerwoną  11. Zaśpiewaliśmy hymn.

      Wspominaliśmy ludzi, którzy oddali życie i zdrowie za Polskę. Mówiliśmy m.in. o Orlętach Lwowskich, o Orlętach Sokołowskich i ks. Antonim Święcickim. To on poszedł z nimi w bój, bo uważał że tak trzeba. 

     Trzymaliśmy flagi Sokołowa Podlaskiego, gminy Sterdyń, gminy Sabnie, województwa mazowieckiego, diecezji drohiczyńskiej i tę nawiązującą do tradycji 6 Wileńskiej Brygady AK. Chcieliśmy pokazać, że osoby, których nazwiska są wyryte na pomniku pochodziły właśnie stąd, z naszych Małych Ojczyzn.

     Wcześniej nasze zuchy z  klasy pierwszej zapaliły znicze na Skwerze Unitów Podlaskich, w miejscu gdzie w 1943 roku Niemcy rozstrzelali 10 Polaków, w tym   2 z Sokołowa Podlaskiego. Tuż koło Naszej Szkoły. To także  nasza historia. (zdjęcia w galerii)
Jacek Odziemczyk


 
Komentarz? 1168 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Światowy Dzień Zwierząt
Autor Admin Opublikowano:  poniedziałek, 06 listopada 2017

Inne

Światowy Dzień Zwierząt

Dnia 04.10, uczennice Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt: Kamila Wójcik, Wiktoria Pietrzyk, Izabella Marciniak, Joanna Borychowska, Julia Kotowska, Julia Brzozowska, Martyna Brylińska, Natalia Biernacka, Sandra Wyrozębska wraz z opiekunem panią Dorotą Odziemczyk odwiedziły Miejskie Przedszkole Nr 2 oraz uczniów z klasy I naszej szkoły w celu zaprezentowania lekcji dotyczącej prawidłowego traktowania zwierząt. Uczennice przebrane za pieski, przedstawiły scenki sytuacyjne „Psie smutki” oraz zarecytowały wiersze i zaśpiewały piosenkę, zaś pani Dorota opowiedziała o bezdomności zwierząt oraz zasadach prawidłowej opieki nad nimi. Przedszkolaki oraz uczniowie chętnie uczestniczyli w lekcji oraz zadawali wiele pytań. Na pamiątkę spotkania, dzieciom został podarowany interaktywny piesek, aby na długo zapamiętali dzisiejszą lekcję a wolontariusze otrzymali karmę dla piesków z sokołowskiego schroniska 
Komentarz? 1161 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Kwesta 2017
Autor Admin Opublikowano:  poniedziałek, 06 listopada 2017

Inne

Nasza szkoła kwestuje już 14 lat.

W dn. 1 XI 2017 r. odbyła się czternasta kwesta organizowana przez Stowarzyszenie Opieki nad Zabytkami Sokołowskich Cmentarzy ,,Memoria’’. W ramach prac stowarzyszenia młodzież naszej szkoły zbierała pieniądze na cmentarzu przy ul. Bartoszowej, w godz. 9 – 12. W kweście wzięli udział następujący uczniowie.

2A

1) Lemieszek Zuzanna; 2) Wyrozębski Jakub; 3)Zaranek Piotr; 4)Wasielewski Bartłomiej.

2B

1)Szczygielska Natalia; 2) Kowalczyk Katarzyna; 3) Wojewódzka Alicja; 4)Andrychowski Mateusz; 5)Grabski Dawid; 6)Jagiełło Patryk; 7)Kowalczyk Jakub

3A

1)Ambroziak Julia; 2)Protasiuk Hubert; 3)Kożuchowski Ernest; 4)Tomczuk Miłosz; 5)Wójcik Kamila; 6)Wyrozębska Sandra; 7)Mitura Dominik

3B

1)Marchel Dominika; 2)Praska Julia; 3)Brzozowska Julia; 4)Marciniak Izabela; 5)Bujalski Adrian; 6)Kucharek Jakub; 7)Rytel Sebastian; 8)Gniado Marek; 9)Krasnodębski Piotr; 10)Biernacka Natalia; 11)Kotowska Julia; 12)Borychowska Joanna; 13)Pietrzyk Wiktoria; 14)Sosnowski Adrian; 15)Brylińska Martyna

3C

1)Ruciński Daniel; 2)Mieczkowski Maciej; 3)Jendrzejewski Marcin; 4)Krasnodębski Piotr; 5)Kurach Natalia; 6)Kościańczuk Kamila; 6)Ruciński Kacper;

Opiekowali się nimi nauczyciele (3 i 2-godzinne dyżury): Jacek Odziemczyk (szkolny koordynator kwesty), Edyta Gajzler, Jerzy Iwański, Bogusława Bielińska, Andrzej Pijorek. Wspomagał nas pan Krzysztof Kozak.

Wyniki kwesty to 8044,02 zł, z czego społeczność naszej szkoły zebrała 2640,02 zł. W kolejnych godzinach kwestowali na cmentarzu przy ul. Bartoszowej uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6, Zespołu Centrum Szkół Kształcenia Rolniczego i I Liceum Ogólnokształcącego. Z kolei na cmentarzu na ul. Chopina pieniądze zbierali pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na renowację kolejnych zabytkowych nagrobków na sokołowskich cmentarzach. Wszystkim, którzy wspomogli kwestę serdecznie dziękujemy. 
Komentarz? 1163 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Dzień tolerancji.
Autor Admin Opublikowano:  czwartek, 02 listopada 2017

Inne

Czy jesteś tolerancyjny?

Tolerancja to pojęcie powszechnie znane. Często jednak okazuje się w życiu codziennym, że jego  prawdziwe znaczenie jest nie do końca dobrze rozumiane, a co za tym idzie, problemem staje się przejawianie właściwej postawy wobec innych.Słownik języka polskiego podaje, że tolerancja (łac. tolerantia- cierpliwa wytrwałość) to w mowie potocznej i naukach społecznych postawa społeczna odznaczająca się poszanowaniem poglądów, zachowań i cech innych ludzi, a także ich samych. Tolerancja nie oznacza akceptacji czyjegoś zachowania (zgody), ale poszanowanie poglądów czy przekonań innych osób, mimo, ze nam się one nie podobają.

Cieszy fakt, że temat dotyczący tolerancji jest ważny dla młodzieży naszej szkoły. Uczennice klas II przygotowują projekt edukacyjny na temat: „Czy jesteś tolerancyjny?”, aby przybliżyć koleżankom i kolegom istotę pojęcia , jak również pokazać przejawy nietolerancji w codziennym życiu i ich konsekwencje we wzajemnych  relacjach. 
Komentarz? 1090 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Dzień Kundelka
Autor Admin Opublikowano:  poniedziałek, 30 października 2017

Inne

Dzień Kundelka w SP 3

Jak co roku o tej porze obchodzony jest Dzień Kundelka..... Od 6 lat, odkąd nawiązano współpracę ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt, aktywistki sekcji ekologicznej i Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami działają na rzecz poprawy sytuacji naszych mniejszych braci.Wcielają się w postacie kotów i psów i przemawiają ludzkim głosem do uczniów....prosząc o wsparcie. Jednocześnie opowiadają o pieskim życiu i sytuacjach, jakie codziennie są ich udziałem. Co wrażliwsi uronią nawet łzę...A tych jest bardzo dużo...Bo uczniowie to istoty o wielkich sercach, gotowi na wszystko. Zbierają zatem karmę oraz akcesoria, typu ciepłe koce, miski dla podopiecznych schroniska oraz dla zwierząt błąkających się po mieście...Będą zbierać do 1 grudnia. Przekazują informacje na temat tych smutnych losów dorosłym, by ci mogli pomóc...wiele zwierząt dzięki temu znalazło dom.

Nasze szkolne koty i psy odwiedziły nie tylko uczniów gimnazjum, ale spotkały się też z pierwszakami oraz dziećmi z przedszkola, które ma swoją siedzibę w budynku SP3. Zdjęcia pokazują jak wielkie było zainteresowanie akcją jak wiele serc zabiło mocniej...Wszyscy obiecali pomoc w zbiórce; pierwsza część karmy trafiła już do chorych, potrzebujących kotów, którymi opiekują się wolontariusze z miasta. Oby tak dalej...Zresztą uczniowie nigdy nie zawiedli :)

H. Włodarczyk-Szybka 
Komentarz? 1070 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Konkurs o grzybach.
Autor Admin Opublikowano:  czwartek, 12 października 2017

Inne
 GRONO EKOLOGÓW Z SP NR 3 POWIĘKSZA SIĘ

W ostatnich dniach września obserwuje się duże zainteresowanie tematyką ekologiczną wśród najmłodszych uczniów. Po wspólnym sprzątaniu czas na grzybobranie :).
W ramach współpracy z sekcją ekologiczną ogłoszono konkurs Poznaj grzyby a unikniesz zatrucia. Pierwszaki obejrzały dwa filmy o grzybach, ich rozpoznawaniu i zasadach zbierania oraz przechowywania zbiorów. Wzięły udział w pogadance tematycznej, prezentacji oraz mini konkursie. Dzieci zachęcone, pełne entuzjazmu, z błyskiem w oczach rozpoznawały grzyby jadalne i trujące, opowiadały o swoich doświadczeniach grzybiarskich. Uwieńczeniem tych działań jest główny konkurs Poznaj grzyby a unikniesz zatrucia. W ramach konkursu uczniowie wykonają prace o grzybach (dowolną techniką zgodnie z instruktażem podanym przez uczennice klasy 3b). Konkurs trwa do 6.10.17 (piątek) a wyłonienie zwycięzców i rozdanie nagród nastąpi 11.10.17 w środę. Powodzenia!


 
Komentarz? 1141 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Wycieczka do Zembrowa
Autor Admin Opublikowano:  piątek, 06 października 2017

Inne

Wycieczka integracyjna klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 3 

ZEMBRÓW

Tradycyjnie wraz z początkiem nowego roku szkolnego młodzież gimnazjalna szkoły z ul. Repkowskiej wyjeżdża na wycieczkę integracyjną. Tym razem na zaproszenie ks. Piotra Arbaszewskiego, Proboszcza Parafii Zembrów i szkolnego katechety, 28 września i 3 października   uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 3 udali się do Zembrowa.  

Jak poinformowała pedagog Joanna Turos, współorganizatorka wyjazdu, na początku młodzież oraz wychowawcy zwiedzili miejscowy ponad stuletni kościół pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela. Ksiądz Piotr zapoznał uczestników z interesującą historią powstania budowli, zwrócił też uwagę uczniów na unikatowe zabytki sakralne i przedmioty kultu znajdujące się w świątyni.  Wycieczkowicze obejrzeli też kaplicę rodową Trębickich z 1884 r. oraz rodowy cmentarz Mniszek - Tchórznickich. Zarówno podziemie kaplicy, jaki i cmentarz to miejsca pochówku wielu zasłużonych osób, w tym pochodzącej z Sabni słynnej pisarki Heleny Mniszkówny. Następnie uczniowie zwiedzili Parafialny Dom Kultury, który mieści się w budynku wybudowanej ponad sto lat temu dawnej plebanii, odnowionej z inicjatywy i dzięki wielkiemu zaangażowaniu ks. Piotra. Podziwiali stylowe wyposażenie pomieszczeń i eksponaty muzealne, wśród nich stare monety, rolnicze narzędzia pracy, księgę chrztów parafian z XIX w. i wiele innych. W programie wycieczki były też zabawy integracyjne w okazałym tzw. ogrodzie biblijnym, a następnie ognisko i pieczenie kiełbasek. Radosna i miła atmosfera sprawiła, że uczestnicy dziękując księdzu za gościnność wyrazili chęć ponownego spotkania w tak uroczym miejscu.

Organizatorki wycieczki - pedagog Joanna Turos i psycholog Ewa Murek- Szotko dziękują ks. Piotrowi za zaproszenie, otwartość i życzliwość okazaną uczniowskiej społeczności i mają nadzieję, że wspólnie spędzony czas zaowocuje umocnieniem wzajemnych przyjacielskich relacji.  (zdjęcia w galerii)

J.O. 
Komentarz? 936 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
I znów posprzątaliśmy razem.
Autor Admin Opublikowano:  poniedziałek, 02 października 2017

Inne

I znów posprzątaliśmy razem..... 

Już po raz 24 nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji " Sprzątanie świata". Hasło tegorocznej akcji to" Nie ma śmieci-są surowce". Cel akcji to zmiana postrzegania odpadów jako "śmieci" i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska; promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 standardów selektywnej zbiórki. W dniu 15.09.2017 klasy II i III gimnazjum oraz klasa I SP wraz z opiekunami sprzątały swoje sektory, zgodnie z przygotowanym i umieszczonym na tablicy informacyjnej harmonogramem. Worki i rękawice zapewnił  Urząd Miasta. W akcji wzięło udział 96 uczniów oraz 8 opiekunów. Zebrano ok.740 l śmieci, w tym 495 posegregowanych i 245 zmieszanych. 
Komentarz? 916 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Kacper "Kacpa" Lachowicz
Autor Admin Opublikowano:  środa, 27 września 2017

Inne

Kacper Lachowicz - dobry duch polskiej koszykówki

w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3

W piątek 22 września z inicjatywy Miejskiego Klubu Koszykówki i w uznaniu zasług  placówki dla rozwoju tej dyscypliny sportu w naszym mieście, młodzież z klas gimnazjalnych miała okazję wziąć udział w interesujących zajęciach motywacyjnych prowadzonych przez znanego w Polsce trenera i  wielkiego pasjonata koszykówki Kacpra Lachowicza, który od lat propaguje aktywność wśród najmłodszych, zarażając ich miłością do sportu.

Kacper "Kacpa" Lachowicz to człowiek orkiestra. Od kilku lat przemierza Polskę, odwiedza szkoły oraz inne placówki, aby zachęcać dzieci i młodzież do uprawiania sportu. Poza pracą z młodzieżą trenuje także z profesjonalnymi zawodnikami. Jest pierwszym Polakiem, który uzyskał certyfikat słynnego trenera Ganona Bakera - jednego z najlepszych specjalistów od pracy indywidualnej w tej dyscyplinie sportu. W koszykarskich halach można spotkać go niemal przez cały rok przy okazji najróżniejszych wydarzeń. Od 2010 roku "Kacpa" współpracuje z Fundacją Marcina Gortata podczas campów, dzieląc się z dziećmi i młodzieżą nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również motywując ich do działania. 
Komentarz? 915 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Rozpoczęcie roku 2017/2018
Autor Admin Opublikowano:  środa, 13 września 2017

Inne

 ,,Trójka”- szkołą przyszłości

Dnia 4 września 2017 r. progi Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokołowie Podlaskim ,ponownie przekroczyli uczniowie  pierwszej klasy .Przygotowano dla nich nowe, bogato wyposażone wnętrza, w których będą zdobywać wiedzę i  po ukończonych zajęciach- atrakcyjnie spędzać wolny czas. Mali uczniowie zostali serdecznie przywitani przez całą szkolną społeczność. Pan dyrektor życzył im wielu sukcesów i dobrego samopoczucia w nowym środowisku. Wyraził przekonanie ,że nowy rok szkolny okaże się dla wszystkich pracowity i  owocny. Przyniesie satysfakcję i zadowolenie.

 Następnie przedstawiciel   starszych uczniów powitał wszystkich zgromadzonych. Szczególne słowa skierował do ,,pierwszoklasistów” .Życzył im, aby czuli się  ,jak w dużym domu, gdzie panuje rodzinna atmosfera, jest ciekawie, wesoło i bezpiecznie .Życzył wszystkim spokojnej i efektywnej pracy. Rodzicom zaś, zadowolenia z dzieci i dobrej współpracy ze szkołą.  W dalszej kolejności gimnazjaliści przedstawili krótką część artystyczną. Miłym akcentem okazały się  też upominki dla uczniów  pierwszych klas,  ufundowane przez dyrektora, p. Jerzego  Ostromeckiego .

Pierwszy dzień w szkole szczególnie przeżywali najmłodsi, którzy z niepewnością ,a niekiedy z ciekawością, obserwowali uroczystość .Ten jakże ważny moment poprzedził ,,Dzień Otwarty”,31 sierpnia, kiedy to wspólnie z rodzicami, odwiedzili szkołę. Był to czas na zwiedzanie sal lekcyjnych ,świetlicy, hali sportowej i innych pomieszczeń oraz wspólną zabawę ze starszymi kolegami.

Drodzy Pierwszoklasiści –życzymy Wam zapału i  wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i wielu mile spędzonych chwil. (zdjęcia w galerii) 
Komentarz? 915 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Adoptuj nie kupuj!
Autor Admin Opublikowano:  wtorek, 13 czerwca 2017

Inne

Adoptuj nie kupuj! - zachęcają członkowie Koła Przyjaciół Zwierząt

03 czerwca, na placu przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim, odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem „Wszyscy kochamy zwierzęta”.  Na tę uroczystość zostali zaproszeni wolontariusze ze Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt: Kamila Wójcik, Magdalena Wojewódzka wraz z nauczycielem panią Dorotą Odziemczyk. W trakcie trwania imprezy, uczennice z nauczycielem zachęcały do adopcji psów z sokołowskiego schroniska pod hasłem „adoptuj nie kupuj”, udzielały porad dotyczących pielęgnacji i właściwej opieki zwierząt oraz rozdawały ulotki promujące sterylizację i kastrację.


 
Komentarz? 822 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Wycieczka do Janowa Podlaskiego.
Autor Admin Opublikowano:  poniedziałek, 12 czerwca 2017

Inne
Sprawozdanie z wycieczki do Janowa Podlaskiego.

W dniu 23.05.2017r. uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wybrali się na wycieczkę do Janowa Podlaskiego. Mieli tam ogromną przyjemność obserwowania koni arabskich. Przeżycia były niesamowite. Poznaliśmy bardzo przyjemną panią przewodnik, która opowiedziała historię powstania stadniny oraz o najwspanialszych koniach.
Kolejnym punktem wycieczki był Klasztor Paulinów w Leśnej Podlaskiej. Uczestniczy mieli okazję zobaczyć święte źródełko. Ostatnim punktem programu był Romanów i dom Józefa Ignacego Kraszewskiego. Wspólny czas spędziliśmy przy ognisku rozmawiając i integrując się. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli zadowoleni z wyjazdu i uważali, że dostarczył im niezapomnianych wrażeń. (zdjęcia w galerii)
Julia Praska IIb


 
Komentarz? 754 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Cichociemność
Autor Admin Opublikowano:  wtorek, 06 czerwca 2017

Inne

Spektakl  „Cichociemność”  wystawiony  w SOK

przez  młodzież z grupy teatralnej „VIV0”

W piątek 2.06. młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami obejrzała w Sokołowskim Ośrodku Kultury spektakl profilaktyczny „Cichociemność” przedstawiony przez grupę teatralną VIVO.  Wykonawcy tej grupy to w większości uczennice klasy IIIb naszego gimnazjum. Premiera spektaklu odbyła się w Sokołowskim Ośrodku Kultury 22.03.17r.

Akcja sztuki toczy się głównie w ośrodku dla trudnej młodzieży. Poznajemy pięć młodych bohaterek i  historie ich życia. Dziewczyny próbują  odnaleźć swoje miejsce w świecie, zmierzyć się z trudną przeszłością. Spektakl to opowieść o odrzuceniu, tęsknocie, zranionych uczuciach. Jednocześnie  ukazuje prawdę, że życie człowieka to historia, którą tworzą wybory i decyzje podejmowane  na każdym etapie. Owoce tych decyzji- nieprzemyślanych, spontanicznych, jak widzimy na przykładzie  bohaterek, bywają gorzkie . Brak zatrzymania i rozwagi skutkuje rozczarowaniem, bólem, a nawet tragedią. Przesłanie spektaklu zachęca do refleksji nad sobą, nad tym, co naprawdę w życiu jest ważne. 
Komentarz? 789 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Aleja Dębów Katyńskich.
Autor Admin Opublikowano:  czwartek, 25 maja 2017

Inne

Znów zapłonęły znicze w Alei Dębów Katyńskich

W piątek 19 maja młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Sokołowie Podlaskim razem z nauczycielem historii Jackiem Odziemczykiem zapaliła 50 białych i czerwonych świateł pamięci w Alei Dębów Katyńskich.

Akcja, w której wzięli udział uczniowie z klasy 2 c i 2 b oraz kilkoro sokołowskich harcerzy, odbyła się w ramach działań Klubu Armii Krajowej, od wielu lat funkcjonującego w naszej placówce. Do uczniów dołączyli mieszkańcy Sokołowa: Mieczysław Łaba i Zbigniew Czerkas. W tym gronie często inicjujemy podobne akcje upamiętniające polskich patriotów, a młodzież bardzo chętnie angażuje się w tego typu działania. Wśród dębów przeprowadziłem także lekcję historii – poinformował organizator wydarzenia.

Akcja miała związek z kolejną rocznicą poświęconą Ofiarom Zbrodni Katyńskiej. Transporty do miejsc ludobójstwa ruszały z sowieckich obozów przez kwiecień i maj 1940 r.

J.O. 
Komentarz? 810 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
U przyjaciół z Łotwy
Autor Admin Opublikowano:  poniedziałek, 22 maja 2017

Inne

U przyjaciół z Łotwy

Tradycją w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Sokołowie Podlaskim jest partnerska wymiana młodzieży z łotewskim Jekabpils. Pod koniec kwietnia dziesięcioro gimnazjalistów pod opieką nauczycieli miało okazję odwiedzić swoich znajomych w tym mieście. W programie czterodniowego pobytu nie zabrakło wizyty w szkole.  Specjalnie dla gości z Sokołowa łotewska młodzież przygotowała pokaz talentów. Nasi uczniowie byli pod wrażeniem bardzo wysokiego poziomu występów.  Tego dnia był też czas na zwiedzanie miasta oraz poznanie codziennego życia łotewskich rówieśników.   Gospodarze zorganizowali również wycieczkę do stolicy kraju – Rygi. „Zwiedziliśmy duży skansen, monumentalną i nowoczesną Bibliotekę Narodową - dumę wszystkich Łotyszy, podziwialiśmy piękną panoramę Rygi. Duże wrażenie wywarła na nas ogromna restauracja Lido, w której jedliśmy obiad – wspominają uczestnicy wyjazdu. Będziemy długo pamiętać pobyt u przyjaciół na Łotwie” – dodają. Warto dodać, ze wycieczka była doskonałą okazja do szlifowania języka angielskiego.

J.O. 
Komentarz? 709 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Dzień profilaktyki 2017
Autor Admin Opublikowano:  poniedziałek, 08 maja 2017

Inne

„Bądź bohaterem swojego życia”

Dzień Profilaktyki w Publicznym Gimnazjum nr 2

Pod takim hasłem przebiegał Szkolny Dzień Profilaktyki w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Sokołowie Podlaskim zorganizowany w dniu 27.04.2017r. przez  dyrektora szkoły – Jerzego Ostromeckiego, psychologa szkolnego – Ewę Murek- Szotko i pedagoga- Joannę Turos. Uczniowie wszystkich klas zmierzyli się z  tematem  osobistego wpływu na własne życie, uczestnicząc  w różnorodnych warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez ekspertów zaproszonych specjalnie na ten dzień. Młodzież klas pierwszych  uzyskała wiedzę  na temat tego, jaki wpływ  na zdrowie fizyczne i psychiczne  mają produkty, którymi się odżywiamy. Uczniowie mieli  możliwość  przekonać się, czy na co dzień zdrowo się odżywiają, czy tez zaniedbują ten ważny aspekt życia. Podjęto próbę układania dziennego jadłospisu według obowiązujących standardów żywieniowych. W tajniki zdrowego odżywiania wprowadziła  uczniów pani Marta Lenart, psycholog, psychodietetyk.

Życie codzienne młodych ludzi nie jest pozbawione stresu, sytuacji trudnych . Dlatego tez na zajęciach poprowadzonych przez panią psycholog Olgę Bielarską uczniowie za pomocą testów psychologicznych badali swój poziom stresu ,zdobywali wiedzę i  umiejętności  dotyczące  konstruktywnego  radzenia sobie ze stresem, doświadczyli, jak można uwolnić się od napięć  podczas treningu relaksacyjnego. 
Komentarz? 1030 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Konkurs BRD 2017
Autor Admin Opublikowano:  piątek, 28 kwietnia 2017

Inne

Sukces uczniów Publicznego Gimnazjum nr 2

26 kwietnia 2017 roku w Sterdyni odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu BRD. Gimnazjum nr 2 reprezentowali uczniowie: Julia Ambroziak, Kamila Wójcik i Arkadiusz Kierył, pod opieką p. Andrzeja Pijorka. Turniej składał się z dwóch etapów: części teoretycznej – test i przejazdu przez tor przeszkód. W obydwu etapach uczniowie gimnazjum zajęli pierwsze miejsce. Tegoroczny sukces jest powtórzeniem sukcesu z poprzedniego roku. 11 maja uczniowie Gimnazjum nr 2 będą reprezentować powiat sokołowski w eliminacjach rejonowych, które odbędą się w Siedlcach. (zdjęcia w galerii) 
Komentarz? 796 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
WOŚP
Autor Admin Opublikowano:  środa, 08 lutego 2017

Inne

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

15 stycznia 2017 r. już po raz kolejny uczniowie z naszego gimnazjum: Ewelina Nasiłowska, Julia Pytlak, Diana Zawadzka, Julia Ambroziak vel Mrozowicz, Kamila Wójcik, Natalia Biernacka, Joanna Borychowska, Julia Brzozowska, Dominika Marchel, Maciej Pietrasz, Wiktoria Pietrzyk, Julia Praska, Dawid Rytel, Grzegorz Czajkowski, Monika Krasnodębska, Dominik Zieniewski, Karolina Bielecka, Grzegorz Gorczyca, Jakub Kulikowski, Marta Łukasiuk, Hubert Ostaszewski, Patryk Pinkwara, Olga Ratyńska, Sebastian Skóra, Kinga Stokowska, Paulina Szałwatkowska i  Magdalena Wojewódzka wzięli udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy pod opieką pani Doroty Odziemczyk.

 
Komentarz? 1082 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Wigilijna ulica - jasełka
Autor Admin Opublikowano:  niedziela, 08 stycznia 2017

Inne

"Wigilijna ulica" - przedstawienie jasełkowe

21.12.2016r. młodzież naszej szkoły pod kierunkiem s. Marioli Nacewicz,  pani Joanny Turos i pana Piotra Przeździeckiego wystawiła przedstawienie jasełkowe pt. „Wigilijna ulica”. Na szkolnej scenie wystąpili: Julia Ambroziak, Kamila Wójcik, Karolina Parzych, Patryk Szcześniak, Jakub Pytlak, Arek Kierył z kl.IIa, Julia Praska, Julia Kotowska, Martyna Brylińska, Natalia Biernacka, Marek Gniado, Dominik Paprocki z kl.IIb, Marcin Jendrzejewski z kl.IIc, Maciej Kierylak i Eryk Sypnik z kl.IIIa oraz Karolina Bielecka, Karolina Wojtczuk, Marta Łukasiuk, Olga Ratyńska, Kinga Stokowska, Hubert Ostaszewski, Sebastian Skóra, Patryk Pinkwara z kl.IIIb Celem przedstawienia było wzbudzenie refleksji na temat tego, jakie znaczenie mają  święta Bożego Narodzenia. Czy wiążą się tylko z tradycją, świątecznymi zakupami i zabieganiem, czy znaczą więcej.

Przedstawienie rozpoczyna odsłona I, podczas której  widać samotnych przechodniów  na świątecznej ulicy. Wszyscy spieszą się, robią zakupy, załatwiają interesy, mijają się.  Dzięki reporterowi, który przeprowadza z nimi wywiad  dowiadujemy się, jaką wartość mają dla poszczególnych osób święta: dla nastolatek oznaczają one czas wolny i robienie prezentów. Jeden z biznesmenów jest pochłonięty całkowicie pracą, liczy zyski, załatwia umowy, ignoruje potrzeby swojego kolegi – współpracownika, który spieszy się do rodziny, aby pomóc w przygotowaniu świąt. Dla starszych pań to czas dzielenia się miłością  i przebaczenia. Na scenie rozgrywa się także dramat młodej dziewczyny, która właśnie dowiedziała się, że jest adoptowana  i  zamierza uciec z domu. Zmieni jednak tę decyzję, gdy odkryje , jak bardzo jest kochana przez przybranych rodziców. Najtrafniej i najprościej oddaje sens świąt „dzieciak”, wyjaśniając, że święta to czas obchodzenia urodzin Jezusa, zapraszania Go do serca i  okazywania sobie wzajemnej miłości. 
Komentarz? 1019 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Życzenia
Autor Admin Opublikowano:  czwartek, 22 grudnia 2016

Inne

„ Albowiem dziecię  nam się narodziło,

Syn został nam dany…..

Nazwą  Go  Przedziwny Doradca, 

Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec,

Książę Pokoju” ( Iz.1, 5-6)

 

Z okazji zbliżających się  Świąt Narodzenia Jezusa Chrystusa

życzymy Państwu  radości  i pokoju, bliskich, pełnych miłości relacji z Najbliższymi

 i z tymi, którzy  gościć  będą w Waszych domach.

Niech nowonarodzony Książę Pokoju obdarzy Was tym, czego pragniecie

oraz wypełni  miłością, nadzieją i wiarą w pomyślną, dobrą przyszłość,

jakiej oczekujecie w swoim życiu.

 

 Społeczność Publicznego Gimnazjum nr 2

 w Sokołowie Podlaskim 
Komentarz? 578 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Zbiórka pieniędzy na rzecz schroniska.
Autor Admin Opublikowano:  czwartek, 22 grudnia 2016

Inne

Zbiórka pieniężna na rzecz sokołowskiego schroniska

W dniach 02.11-30.11.2016r. odbyła się w naszej szkole zbiórka pieniężna pod patronatem akcji „Karmimy Psiaki” na rzecz Schroniska dla Psów w Sokołowie Podlaskim. Uczniowie ze Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt zachęcali swoich kolegów i koleżanki do wzięcia udziału w zbiórce. Niejednokrotnie, uczniowie wykazywali się wielkim sercem i zaangażowaniem w działaniach pro-zwierzęcych, tak też było i tym razem - zebrano 227,36 zł! Dbając o bezpieczeństwo czworonożnych przyjaciół ze schroniska, środki zostaną przeznaczone na zakup adresówek oraz obroży. Serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców.

Dorota Odziemczyk 
Komentarz? 605 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Dzień Kundelka
Autor Admin Opublikowano:  środa, 21 grudnia 2016

Inne
Dzień Kundelka

Wzorem lat ubiegłych w październiku i listopadzie odbyła się w naszej szkole zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska i bezdomnych zwierząt z terenu miasta. Uczniowie, jak zwykle pokazali swoje wielkie serca, przynosząc kilogramy karmy... Zebrano ponad 100 kg. Większa część karmy zostanie przekazana do schroniska, pozostała zostanie w szkole na potrzeby własne, na dokarmianie zwierząt w ramach akcji "Pomóżmy zwierzętom przetrwać mrozy". Już są pierwsi wolontariusze gotowi nieść pomoc bezdomnym psom i kotom pojawiającym się w pobliżu szkoły i na terenie miasta.


 
Komentarz? 572 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Sprzątamy świat
Autor Admin Opublikowano:  środa, 21 grudnia 2016

Inne

Ogólnopolska akcja odbyła się w dniach 16-18 września pod hasłem "Podaj dalej... Drugie życie odpadów". Jej przesłanie to poszanowanie zasobów unikania tworzenia odpadów i szacunku do wytwarzanych przedmiotów, a także uświadomienie Polakom ich codziennego wpływu na środowisko.

W naszej szkole akcja została przeprowadzona w środę 26.10.2016r. w godzinach od 9.00 do 15.15. Uczniowie poszczególnych klas pod opieką wychowawców i nauczycieli wzięli udział w sprzątaniu zgodnie z przygotowanym harmonogramem.

W ostatnich dniach września ogłoszono kolejną edycję Konkursu fotograficznego "Dzikie wysypiska śmieci w okolicznych lasach". Konkurs trwał do końca listopada, po czym komisja konkursowa wyłoni zwycięzców i przyzna nagrody oraz wyróżnienia. 
Komentarz? 530 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Mikołajki 2016
Autor Admin Opublikowano:  poniedziałek, 19 grudnia 2016

Inne

Mikołajkowe spotkanie  w naszej szkole z młodzieżą z Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II z Sokołowa Podlaskiego

8.12.2016r. w czwartek, my -wolontariusze Szkolnego Koła Caritas : Kamila Wójcik, Kasia Trębicka, Weronika Ostasiuk, Julia Ambroziak, Karolina Parzych, Karolina Bielecka, Karolina Wojtczuk, Ola Zalewska, Ola Ratyńska, Marta Łukasiuk, Monika Krasnodębska, Paulina Komosa, Milena Obzejta, Eryk Sypnik, Hubert Ostaszewski, Mateusz Kożuchowski pod opieką s. Marioli Nacewicz, p. Ewy Murek- Szotko i p. Joanny Turos uczestniczyliśmy , jak co roku, w spotkaniu z  koleżankami i kolegami z Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawla II z okazji mikołajek. Wzorem lat ubiegłych głównym celem naszego spotkania było propagowanie idei wolontariatu, czyli niesienia bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. Dzięki takim spotkaniom kształtujemy naszą wrażliwość na potrzeby ludzi żyjących obok nas. Uczymy się otwartości, akceptacji i szacunku , przełamując w ten sposób stereotypowe poglądy. Wolontariat to tak naprawdę praca, która uczy …..pracy - codziennego trudu, zaangażowania, odpowiedzialności, ale również czerpania satysfakcji z jej efektów.

Nasze koleżanki i koledzy przybyli pod opieką przesympatycznych pań: pani Urszuli Sarneckiej, pani Katarzyny Pietrzykowskiej  i pani Barbary Tokarskiej. Gości przywitał dyrektor szkoły, pan Jerzy Ostromecki, życząc wszystkim mile spędzonego czasu w naszej szkole. Po ciepłym powitaniu wzięliśmy udział w zabawach integracyjnych i rywalizacjach sportowych, które odbyły się w hali sportowej. Dobrej zabawy i  emocji było co niemiara. Uczestnicząc we wspólnych zabawach, mogliśmy przełamać nieśmiałość , uprzedzenia, zacieśnić wzajemne relacje, a jednocześnie oderwać się od szarego , monotonnego życia szkolnego.

Następnie udaliśmy się na poczęstunek przygotowany przez  naszych opiekunów i wolontariuszy. Zwieńczeniem dnia było spotkanie z Mikołajem, który  przybył z prezentami. W jego rolę wcielił się doskonale Eryk Sypnik. Towarzyszyły mu i pomagały śnieżynki: Kasia Trębicka i Milena Obzejta . W końcu przyciągnąć worek prezentów z dalekiej  Laponii ,mając wielki brzuch i wadę wzroku , to nie lada wyzwanie. Mikołaj, ofiarowując prezenty naszym koleżankom i kolegom, nie zapomniał także o ich  opiekunkach , które z pewnością zasłużyły na upominek. 
Komentarz? 550 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Wycieczka do Siedlec.
Autor Admin Opublikowano:  niedziela, 18 grudnia 2016

Inne

Mikołajki w IIIB

05 grudnia – nie był to zwykły dzień zajęć lekcyjnych klasy IIIB w szkole, lecz mile spędzony czas na wycieczce do Siedlec. Pierwszym punktem programu było lodowisko. Wszyscy świetnie się bawili, a niektórzy z nas nauczyli się jeździć na łyżwach. Zwiedziliśmy też Katolickie Radio Podlasie. Każdy miał tu okazję sprawdzić swoje predyspozycje dziennikarskie, a szczególnie, jakie jest brzmienie jego głosu. Niezwykle ciekawym punktem wycieczki był „przyspieszony” kurs robienia pizzy w Brofakturze. Zostaliśmy podzieleni na pięć grup z których każda miała okazję  zrobić dla siebie dwie pizze. Oczywiście, nie było problemu z zamówieniem kolejnych. Bez wątpienia nasz wyjazd można zaliczyć do udanych. W tym dniu opiekę nad nami sprawowały wychowawczyni pani Dorota Odziemczyk oraz siostra Mariola Nacewicz.

Karolina Wojtczuk i Aleksandra Zalewska 
Komentarz? 500 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Wycieczka da Klepaczewa 2016
Autor Admin Opublikowano:  czwartek, 06 października 2016

Inne

Wycieczka integracyjna klas pierwszych

Początek nowego roku szkolnego to czas adaptacji uczniów do środowiska szkolnego, integracji  zespołów klasowych. Szkoła podejmuje wiele działań mających na celu integrację uczniów. Tradycją Publicznego Gimnazjum nr 2 są wycieczki integracyjne  dla uczniów klas pierwszych organizowane przez dyrektora szkoły-Jerzego Ostromeckiego, pedagoga –Joannę Turos i psychologa szkolnego- Ewę Murek- Szotko.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku,  20 września grupa 34 uczniów pod opieką  Bogusławy Bielińskiej, Marii Pogorzelskiej, Joanny Turos, Ewy Murek- Szotko i Andrzeja Pijorka uczestniczyła w wycieczce do Klepaczewa, miejscowości położonej na terenie Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu. 
Komentarz? 633 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Serpelice_2016
Autor Admin Opublikowano:  środa, 21 września 2016

Inne
Po raz kolejny w Święto Podwyższenia Krzyża (14.09.2016) odbyły się Diecezjalne Dni Młodzieży, które przebiegały w tym roku pod hasłem: „Bądź świadkiem miłosierdzia”. Tradycją lat ubiegłych młodzi spotkali się najpierw w kościołach stacyjnych. Młodzież z dekanatu sokołowskiego zgromadziła się w Drohiczyńskiej Katedrze pw. Trójcy Przenajświętszej. Z naszego gimnazjum przyjechało 18 uczniów z różnych klas pod opieką s. Marioli Nacewicz i p. Joanny Turos. Trzeba przyznać, że kościół wypełniony był po brzegi nie tylko przybyłymi młodymi ludźmi z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych ale przede wszystkim ich szczerymi uśmiechami. Entuzjam, z którym włączyli się oni w śpiew (animowany przez grupę ze Skrzeszewa) oraz katechezę (poprowadzoną przez ks. Łukasza Skarżyńskiego) świadczył o ich potrzebie Boga oraz Kościoła żywego, w którym będą mogli znaleźć swoje miejsce. Podczas tej części spotkania młodzież zachęcana była, by otworzyć się na Miłosierdzie. Cisza, która trwała podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w drohiczyńskiej katedrze, wskazywała na pragnienie poszukiwania większych wartości w zagmatwanym świecie, w którym przyszło żyć dzisiejszym młodym ludziom.


 
Komentarz? 635 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Uroczyste rozpoczęcie roku 2016-2017
Autor Admin Opublikowano:  wtorek, 06 września 2016

Inne
Dnia 1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2016/2017. Uczniowie naszej szkoły będą uczyć się w 8 oddziałach.

W nowym roku  życzymy wszystkim Uczniom, by zdobywanie wiedzy było dla nich przygodą, odkrywaniem praw nauki, a także rozwojem własnych zainteresowań i uzdolnień. Dyrekcji, Nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły życzymy, by był to rok spokojnej i owocnej pracy, pełnej satysfakcji.

Samorząd Szkolny


 
Komentarz? 743 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Przerwa wakacyjna w Szkolnym Kole Przyjaciół Zwierząt
Autor Admin Opublikowano:  piątek, 24 czerwca 2016

Inne

Przerwa wakacyjna w Szkolnym Kole Przyjaciół Zwierząt

Dzisiaj rok szkolny dobiegł końca, a wraz z nim zakończyła się opieka nad zwierzętami w Miejskim Schronisku w Sokołowie Podlaskim. Serdeczne podziękowania dla uczniów ze Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt: Magdaleny Wojewódzkiej, Kamili Wójcik, Anny Maleszewskiej, Julii Mikołajczuk, Aleksandry Zalewskiej, Karoliny Wojtczuk, Kamili Krasnodębskiej, Karoliny Krasnodębskiej, Moniki Krasnodębskiej, Wiktorii Kur, Mileny Obzejty, Krystiana Zalewskiego, Bartłomieja Wasielewskiego, Macieja Pietrasza i Rafała Prokopińskiego za pełnienie roli wolontariusza na rzecz piesków z sokołowskiego schroniska. Do prac wolontariusza należało: socjalizacja i zabawa z pieskami, karmienie oraz prace porządkowe. Uczniowie swoje zadania wykonywali z wielkim zaangażowaniem i bardzo starannie, a przy tym świetnie się bawiąc.Wszystkie osoby zainteresowane działalnością Koła oraz pomaganiem zwierzętom zapraszamy do uczestnictwa w przyszłym roku szkolnym.

D. Odziemczyk 
1 Komentarz 892 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Zebranie
Autor Admin Opublikowano:  poniedziałek, 20 czerwca 2016

Inne

INFORMACJA O ZEBRANIU

DNIA 27 CZERWCA 2016 ROKU O GODZ, 16.30 ODBĘDZIE SIĘ ZEBRANIE RODZICÓW  UCZNIÓW ZAPISANYCH DO KLAS PIERWSZYCH.

Jerzy Ostromecki

dyrektor szkoły
 
Komentarz? 781 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
WIzyta w przedszkolu.
Autor Admin Opublikowano:  poniedziałek, 20 czerwca 2016

Inne

Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt z wizytą w Przedszkolu „Koala” w Węgrowie.

Dnia 09 czerwca, uczennice ze Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt: Julia Mikołajczuk (IIC), Ania Maleszewska (IIC), Wiktoria Kur (IIA), Milena Obzejta (IIA) wraz z nauczycielem panią Dorotą Odziemczyk odwiedziły Niepubliczne Przedszkole Artystyczne „Koala” w Węgrowie. Celem wizyty było zachęcenie dzieci, nauczycieli oraz rodziców do adopcji piesków ze schroniska, zaznajomienie przedszkolaków z właściwą opieką nad swoimi pupilami oraz rozreklamowanie akcji „Karmimy Psiaki”. Uczennice przebrane za pieski zaprezentowały scenki sytuacyjne w których podały powody swojego pobytu w schronisku i podkreślały jak bardzo pragną mieć dom. Julia, Ania, Wiktoria i Milena również przygotowały piosenki i wierszyki dotyczące czworonożnych przyjaciół oraz wspólnie z panią Dorotą udzielały porad odnośnie prawidłowej pielęgnacji i opieki nad pieskami.

Cieszymy się, że już po raz kolejny mogliśmy gościć w Przedszkolu Koala i zwrócić uwagę na problem bezdomności zwierząt szczególnie w tym trudnym zbliżającym się okresie wakacyjnym


 
Komentarz? 893 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Święcenia naszych absolwentów
Autor Admin Opublikowano:  czwartek, 09 czerwca 2016

Inne

Święcenia naszych absolwentów

W dniach 03 – 04. 06.2016 r. ks. biskup Tadeusz Pikus udzielał w naszej diecezji święceń diakońskich i kapłańskich. Cieszymy się, że wśród nowo wyświęconych znaleźli się absolwenci naszej szkoły: dk Krzysztof Antolik oraz ks. Paweł Gołębiewski. Podążając drogą życia, widzimy tylko pewien odcinek do kolejnego zakrętu. Tak też było i z naszymi absolwentami. Bóg wiedział jednak kogo powołuje i ogarniał całą ich drogę od samego początku. Tym bardziej więc radujemy się, że mogliśmy towarzyszyć im na etapie gimnazjum, kiedy młody człowiek coraz bardziej świadomie zaczyna kształtować swój system wartości. Gratulujemy naszym absolwentom odwagi w pójściu za głosem powołania oraz życzymy obfitości Bożych darów w posłudze kapłańskiej. Niech Bóg, który rozpoczął w Nich  dobre dzieło, sam go dokona. 
Komentarz? 887 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Karmimy psiaki
Autor Admin Opublikowano:  poniedziałek, 06 czerwca 2016

Inne

Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt  i "Karmimy Psiaki"

Dnia 20.05 grupa uczniów ze Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt: Magda Wojewódzka, Ola Zalewska, Karolina Wojtczuk, Julia Mikołajczuk, Ania Maleszewska, Rafał Prokopiński, Kasia Trębicka, Milena Obzejta, Maciej Pietrasz, Bartek Wasilewski i Krystian Zalewski pod opieką pani Doroty Odziemczyk wzięła aktywny udział w rozpropagowaniu akcji "Karmimy Psiaki". Uczniowie rozdawali ulotki na Starym Mieście oraz informowali o sposobach zalogowania. Akcja została przedłużona do końca czerwca! Dlatego zachęcamy do dalszej aktywności wszystkie osoby dla których los zwierząt nie jest obojętny (szczegóły logowania na stronie "Karmimy Psiaki"). Pamiętajmy, że jedno logowanie = 2 posiłki dla piesków ze schroniska. Do dzieła! 
Komentarz? 927 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
IV Konkurs Piosenki Obcojęzycznej 2016
Autor Admin Opublikowano:  poniedziałek, 30 maja 2016

Inne

Powiatowy konkurs piosenki obcojęzycznej

25 maja b.r. odbył się w naszym gimnazjum kolejny Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Już po raz czwarty przyjechali do nas przedstawiciele wielu szkół powiatu sokołowskiego. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 44 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Zaprezentowali oni piosenki w języku angielskim i rosyjskim i – jak każdego roku – na wysokim poziomie.

Jury konkursowe w składzie p. Katarzyna Gierzyńska, pan Włodzimierz Krasnodębski i Jakub Lachowski miało niemały problem, by wyłonić zwycięzców z tak szerokiego grona zdolnych uczestników.  W kategorii szkół podstawowych palma pierwszeństwa przypadła Ewelinie Krzymowskiej z Kosowa Lackiego, a jej szkolna koleżanka Amelia Rostkowska zajęła drugie miejsce. Brawo Kosów! Drugie miejsce ex aequo wyśpiewała Paulina Tymińska z Sabni. Trzeci wynik przypadł Natalii Głowacz ze Sz.P. nr 4 w Sokołowie Podlaskim. Wyróżnienie przyznano uczniom Sz.P. nr 1 w Sokołowie – Angelice Remiszewskiej i Marcelowi Marcyniukowi. W kategorii gimnazjów pierwsze miejsce zajęły Julia Żachowska i Olga Tomczuk z Repek, wykonując piękną rosyjską balladę „Wiecznaja lubov”. Dwa kolejne miejsca ex aequo przypadły Kindze Tomczuk  z Jabłonny Lackiej oraz naszej Julii Praskiej – uczennicy kl. I B PG nr 2 w Sokołowie Podlaskiej. Brawo Julia! Trzecie miejsce zajął Szymon Dzikowski ze Skrzeszewa. 
Komentarz? 1070 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Archipelag Skarbów - dni profilaktyki.
Autor Admin Opublikowano:  środa, 04 maja 2016

Inne

Szkolne Dni Profilaktyki

„Archipelag skarbów”

W dniach 21.04.-22.04.16r. w ramach  Szkolnych Dni Profilaktyki młodzież klas I-III wzięła udział w nowatorskim programie profilaktycznym „Archipelag skarbów”. Podczas dwudniowych spotkań z trenerami Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej uczniowie uczyli się, jak odnaleźć w życiu najcenniejsze skarby, jakimi są: trwała przyjaźń, miłość oraz własne pasje i marzenia. W sposób atrakcyjny i przystępny zdobywali wiedzę o miłości, seksualności, o budowaniu relacji opartych na szacunku i zaufaniu. Trenerzy wyjaśniali, że przeszkodą w trwałej miłości są „tygrysy”, zamieszkujące w dżungli, jakim jest wnętrze człowieka. Młodzież została zapoznana z konkretnymi wskazówkami, jak radzić sobie z zakochaniem, złością i gniewem. Prowadzący podkreślali, że alkohol, narkotyki i pornografia  niszczą bliskie relacje, powodują zahamowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami.

Warsztaty prowadzone były w interesujący, dynamiczny sposób z wykorzystaniem ciekawych form pracy z grupą. Interesująca prezentacja multimedialna, krótkie filmy, sugestywna symbolika oraz prowadzenie dialogu z młodzieżą wpłynęły na atrakcyjność programu. Uczniowie  chętnie wyrażali swoje opinie, brali udział w odgrywaniu scenek i wykonywaniu różnych zadań, za które otrzymywali upominki. 
1 Komentarz 954 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
GOSSM
Autor Admin Opublikowano:  wtorek, 29 marca 2016

Inne

Gimnazjalny Ośrodek Sportowego Szkolenia Młodzieży w koszykówce

w Sokołowie Podlaskim.

Miasto Sokołów Podlaski oraz Publiczne Gimnazjum Nr 2 im. Mikolaja Kopernika w Sokołowie Podlaskim bierze udział w programie finansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) oraz Polski Związek Koszykówki (PZKosz).

Celem współpracy jest zorganizowanie szkolenia młodzieży uzdolnionej sportowo w koszykówce dziewcząt opartego na specjalistycznym programie PZKosz, mającego stworzyć drogę rozwoju sportowego dla utalentowanych zawodniczek.

Program szkolenia sportowego, realizowany jest w klasach sportowych na poziomie klas I–III szkół gimnazjalnych o profilu koszykówka i działających zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, funkcjonujących w Publicznym Gimnazjum Nr 2 im. Mikolaja Kopernika w Sokołowie Podlaskim przy ulicy Repkowskiej 3. 
Komentarz? 884 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Jasełka
Autor Admin Opublikowano:  poniedziałek, 21 grudnia 2015

Inne

Dworcowe jasełka w naszej  szkole

  Tegoroczne jasełka  w naszej szkole miały niekonwencjonalny charakter i wymowę. Młodzież pod kierunkiem s. Marioli Nacewicz i p. Joanny Turos  przygotowała w dniu 18.12.15r.  przedstawienie jasełkowe , którego  celem było przybliżenie sensu przyjścia na świat Jezusa Chrystusa oraz problemów współczesnego człowieka. Scenografię przedstawienia stanowił dworzec PKP, na którym rozgrywały się poszczególne sceny przedstawiające problem dwojga  ludzi  bezdomnych, dylemat  ojca  czekającego na powrót syna do domu oraz konflikt sióstr, z których każda miała inne wyobrażenie o zbliżających się świętach.  Na dworcowej scenie pojawiły się  również wolontariuszki zbierające  pieniądze  na potrzeby dzieci z domu dziecka. 


 
Komentarz? 1150 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Mikołąjki w ZS
Autor Admin Opublikowano:  wtorek, 15 grudnia 2015

Inne

Mikołajkowe spotkanie z młodzieżą w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim

9.XII.2015r. młodzież Publicznego Gimnazjum nr 2 w Sokołowie Podlaskim działająca w Szkolnym Kole Caritas pod opieką s. Marioli Nacewicz i pedagog szkolnej p. Joanny Turos zorganizowała mikołajkowe spotkanie dla dzieci w Zespole Szkół im. Jana Pawła II. W spotkaniu uczestniczyła grupa 12  uczniów  pod opieką p. Urszuli  Sarneckiej i p. Barbary  Tokarskiej.

Po  ciepłym przywitaniu młodzieży przez wychowawców,  w świetlicy szkolnej rozpoczęły się zabawy integracyjne, konkursy, pląsy , śpiewanie kolęd, które jak zawsze posłużyły do lepszego poznania, przełamania onieśmielenia i wprowadzenia milej atmosfery. Dzieci chętnie brały udział we wspólnej zabawie, szybko nawiązywały nowe kontakty. Momentem, na który z niecierpliwością  czekano już od rana było przybycie Mikołaja na salę. W jego  postać  wcielił się Eryk Sypnik, uczeń kl.II a. Towarzyszyły mu śnieżynki , które pomagały rozdawać  dzieciom prezenty. Mikołaj odwiedził również dzieci z całej szkoły, a także spotkał się z dyrekcją i nauczycielami, wręczając  wszystkim słodycze. Zwieńczeniem udanego dnia był poczęstunek zorganizowany przez gospodarzy. 
Komentarz? 1120 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Wycieczka do Broku
Autor Admin Opublikowano:  środa, 23 września 2015

Inne

Wycieczka integracyjna klas pierwszych Publicznego Gimnazjum nr 2 w Sokołowie Podlaskim do Nadbużańskiego Ośrodka Edukacji w Broku

Nowy rok szkolny to czas stawiania nowych celów, zadań i podejmowania wyzwań przez społeczność szkolną. Jest to przełomowy moment szczególnie dla uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają naukę w nowej szkole. Nauczyciele podejmują różnorodne działania mające na celu integrację uczniów i adaptację do nowego środowiska szkolnego. Tradycją naszej szkoły stały się wycieczki integracyjne, dzięki którym  młodzież ma okazję nawiązać bliższe relacje i spędzić ze sobą czas podczas wspólnych zabaw i zajęć terenowych. Tegoroczna wycieczka , której organizatorami byli dyrektor szkoły- Jerzy Ostromecki, psycholog szkolny Marta Lenart i pedagog Joanna Turos odbyła się 17.09.2015r. w Nadbużańskim Ośrodku Edukacji w Broku. W wycieczce wzięło udział 48 uczniów pod opieką p. Joanny Biłas , p. Małgorzaty Brzozowskiej, p. Joanny Turos i p. Marty Lenart. 
Komentarz? 1249 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Spotkanie integracyjne
Autor Admin Opublikowano:  piątek, 26 czerwca 2015

Inne


Jesteśmy sobie nawzajem potrzebni

„Jesteśmy sobie nawzajem potrzebni” – takim hasłem można podsumować spotkanie członków Szkolnego Koła Caritas Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika z uczniami  Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim, które odbyło się w czwartek 18 czerwca 2015 roku.  W spotkaniu wzięło udział piętnastu gimnazjalistów  (Agnieszka Stelęgowska, Agata Paprocka, Agata Krakowska, Patrycja Krzymowska, Monika Żelaźnicka, Rafał Dziukowski, Hubert Ostaszewski, Kinga Stokowska, Karolina Bielcka, Olga Ratyńska, Marta Łukasiuk, Katarzyna Trębicka, Monika Krasnodębska, Eryk Sypnik, Paulina Komosa) oraz opiekunki SKC  p. Teresa Dziukowska i s. Mariola Nacewicz. Ze szkoły specjalnej przybyło 11 uczniów  pod opieką p. Urszuli Sarneckiej i p. Agnieszki Sobiczewskiej. 
1642 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Reportaż
Autor Admin Opublikowano:  piątek, 19 czerwca 2015

Inne


Promocja życia i rodziny
Marsz dla Życia i Rodziny z roku na rok obejmuje coraz więcej miast. Wciąż przybywa osób, które chcą włączać się do Ruchu Marszowego. To pozytywne zjawisko staje się radością coraz liczniejszej rzeszy Polaków. Wiele osób widząc we współczesnym świecie zagrożenia wymierzone przeciw podstawowym wartościom ludzkim, jeszcze bardziej stara się podkreślić jak duże znaczenie ma dla nich życie i rodzina.


 
Komentarz? 1431 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Konkurs Wiedzy o ks. Brzósce
Autor Admin Opublikowano:  poniedziałek, 15 czerwca 2015

Inne

Konkurs Wiedzy o Księdzu Stanisławie Brzósce

        W dniu 23 maja, w ramach obchodów 150 rocznicy śmierci księdza Stanisława Brzóski, w Szkole Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Księdzu Kapelanie Stanisławie Brzósce.
Uczestnicy konkursu wykazali się wiedzą na temat życia, działalności księdza Brzóski i przebiegu powstania styczniowego.. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IIIC Agata Krakowska i Agnieszka Stelęgowska  zajmując II miejsce.

Gratulujemy uczennicom sukcesu i zachęcamy do dalszego pogłębiania wiedzy historycznej.

E. Gajzler


 
Komentarz? 1377 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Wizytacja kanoniczna
Autor Admin Opublikowano:  piątek, 12 czerwca 2015

Inne
Wizytacja Kanoniczna
 

            W środę 3 czerwca w naszym gimnazjum miało miejsce niecodzienne spotkanie. Przybył do nas  J. E. Ks. Bp Tadeusz Pikus. Tego dnia ordynariusz diecezji drohiczyńskie odwiedził także inne szkoły, urzędy oraz przedszkola. W naszym gimnazjum wizyta rozpoczęła się o godzinie 9:30.

Dyrektor Jerzy Ostromecki, nauczyciele i uczniowie dołożyli starań, aby przedstawić szkołę diecezjalnemu pasterzowi. Najpierw cała szkolna społeczność przywitała biskupa pieśnią „Bądź pozdrowiony gościu nasz”, a następnie odśpiewano hymn szkoły, złożono biskupowi życzenia oraz wręczono kwiaty i drobny upominek. Pan dyrektor przedstawił historię gimnazjum oraz działania podejmowane w naszej szkole. 
1575 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Złoty Medal
Autor Admin Opublikowano:  poniedziałek, 01 czerwca 2015

Inne
Złoty medal mistrzostw Polski w koszykówce  
dla naszych uczennic

Od ubiegłej środy do niedzieli kadetki MKK Sokołów Podlaski uczestniczyły w finałowym turnieju mistrzostw Polski U16, który odbywał się w Krakowie.  W finale podopieczne Mariusza Świerka i Krzysztofa Iwańskiego pokonały Wisłę Can Pack Kraków. Brązowy medal zdobyła drużyna  AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski.

Główny faworyt do końcowego triumfu nie zawiódł. Drużyna, która w 2013 i 2014 roku zdobywała mistrzostwo Polski młodziczek, w drodze do krakowskiego turnieju finałowego nie przegrała żadnego meczu, ale na samym początku zmagań musiała uznać wyższość rywalek. W starciu, które w późniejszym rozrachunku decydowało o pierwszym miejscu w grupie A, nasze koszykarki po zaciętym meczu nieznacznie uległy Wiśle Can-Pack Kraków. Za tamtą porażkę drużyna zrewanżowała się później w finale. Niekorzystny wynik starcia z „Białą Gwiazdą” mocno zmotywował drużynę Mariusza Świerka i Krzysztofa Iwańskiego, gdyż od tego momentu każde spotkanie wygrywała różnicą przynajmniej 25 punktów. W półfinale MKK Sokołów S.A. OSiR pewnie pokonał późniejsze brązowe medalistki AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 70:45. Losy finału rozstrzygnęły się już w pierwszej kwarcie. Tylko na początku mecz był wyrównany, a przez chwilę miejscowe znajdowały się nawet na prowadzeniu, jednak od wyniku 8:5 dystans pomiędzy drużynami systematycznie się powiększał, aby po dziesięciu minutach wynosić 25:10. Kolejne odsłony także wygrały późniejsze mistrzynie Polski, dzięki czemu ich przewaga na koniec zmagań wyniosła aż 91:38. MKK Sokołów S.A. OSiR zagrało na dwa razy lepszej skuteczności niż rywalki, potrafiło też zdominować strefę podkoszową. 17 punktów i 24 zbiórki, w tym 12 na atakowanej tablicy, 5 bloków i 3 asysty uzyskała Alicja Falkowska. Najlepszą punktującą finału była zaś ubiegłoroczna mistrzyni Polski młodziczek Aleksandra Iwaniuk (23 pkt i 7 zbiórek). Ta sama zawodniczka została MVP turnieju finałowego, a do pierwszej piątki wybrana została jeszcze Magdalena Szkop. 
Komentarz? 1516 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
III Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
Autor Admin Opublikowano:  środa, 20 maja 2015

Inne

III Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

III Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

W czwartek 7 maja w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Sokołowie Podlaskim 70 wykonawców wzięło udział w 3. Powiatowym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Uczestnicy zaprezentowali piosenki w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim. Konkurs odbywał się w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów. Wykonawcy tradycyjnie zaśpiewali na tle flag Rosji, landów niemieckich, Wielkiej Brytanii i państw, w których angielski jest językiem urzędowym. Soliści i zespoły wokalne reprezentowali szkoły podstawowe w Bielanach Jarosławach, Czerwonce, Dzierzbach, Jabłonnie Lackiej, Łazowie, Kosowie Lackim, Kożuchowie, Niecieczy, Nowej Wsi, Rozbitym Kamieniu, Sabniach, Skrzeszewie, Sterdyni, SP nr 2 i nr 4 w Sokołowie Podlaskim, Zembrowie oraz gimnazja w Jabłonnie Lackiej, Rozbitym Kamieniu, Repkach, Sabniach, Skibniewie, Skrzeszewie, Sterdyni, Gimnazjum Salezjańskie i PG nr 2 w Sokołowie Podlaskim. 
1484 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Dzień profilaktyki 2015
Autor Admin Opublikowano:  wtorek, 12 maja 2015

Inne
Rap pedagogia- Dobromir „Mak” Makowski
w Publicznym Gimnazjum nr 2
 

            W tegoroczny Szkolny Dzień Profilaktyki zorganizowany 28.04.15r. w Publicznym Gimnazjum nr 2 pod hasłem: „Czy wiesz dokąd zmierzasz”? gościł Dobromir Makowski, znany raper, założyciel fundacji „Młodzież dla młodych”, animator projektów pedagogicznych z młodzieżą na ulicach. Dobromir wystąpił z autorskim koncertem profilaktycznym „Rap pedagogia” opartym na muzyce hip hop , inspirowanym osobistymi doświadczeniami.

D. Makowski spotyka się z młodzieżą w całej Polsce, w szkołach, domach dziecka, ośrodkach wychowawczych, dając świadectwo przemiany swojego życia. Spotkania te wzbudzają duże zainteresowanie i poruszenie wśród młodych ludzi. Podobnie w Gimnazjum nr 2 koncert wywołał duże emocje zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. D. Makowski, odwołując się do bolesnych przeżyć osobistych, ukazywał do jakich tragicznych konsekwencji prowadzą narkotyki, alkohol. Przestrzegał młodzież przed bezwolnym uleganiem wpływom środków masowego przekazu. Zachęcał do samodzielnego poszukiwania własnej drogi życiowej, odkrywania swoich pasji i zainteresowań. Mocno podkreślał, że każdy człowiek ma wartość, ważne jest, aby ją odkryć i nie pozwolić innym jej zniszczyć.

W swoim wystąpieniu akcentował ogromne znaczenie rodziny w kształtowaniu tożsamości. Bardzo poruszająca była osobista refleksja Dobromira dotycząca jego rodziców. Mimo bardzo trudnych wzajemnych relacji okazywał im szacunek, który pozostał do dziś.

Dobromir zachęcał młodzież, szczególnie dziewczęta, aby odważyły się   stawiać granice w relacjach koleżeńskich i szanowały swoją kobiecą godność. 
1479 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Dzień Wiosny 2015
Autor Admin Opublikowano:  poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Inne

                                                                          Dzień Wiosny w PG

        20 marca odbył się Dzień Wiosny, a wraz z nim uczniowie mogli chwilę odpocząć od lekcji i dać ponieść się atmosferze tego szczególnego dnia. Uczniowie zgromadzeni na hali sportowej mieli możliwość wysłuchania ciekawostek, faktów i mitów dotyczących "Dnia Wiosny" zaprezentowanych przez Dominika Dziewulskiego (IIIA) oraz Karola Trzcińskiego (IIIB). Następnie uczennice z klasy IIC : Patrycja Bogusz, Monika Fabiańczuk, Ola Iwaniuk, Julia Jedlińska, Julia Kosieradzka, Julia Kraska, Klaudia Mężyńska, Karolina Misiak, Natalia Pietrzak i Ola Szymańska przygotowały "Pokaz mody wiosennej"  wzorowany na najnowszych trendach w następujących stylizacjach: "na elegancko", "na imprezę", "na sportowo" oraz "do szkoły". Pokazowi mody towarzyszyła odpowiednia muzyka i komentarz. 
Komentarz? 1611 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Film-wywiad przed egzaminem 2015
Autor Admin Opublikowano:  czwartek, 09 kwietnia 2015

Inne Przedstawiamy wywiad przygotowany przez uczniów klas III, dotyczący egzaminu gimnazjalnego i wyboru przyszłej szkoły.
Autorzy:
montaż - Rafał Dziukowski
reportaż - Agnieszka Stelęgowska, Daria Żuk, Weronika Wyrozębska
obsługa techniczna - Kamil Wojewódzki


 
1420 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Zawody strzeleckie
Autor Admin Opublikowano:  wtorek, 10 marca 2015

Inne

Zawody strzeleckie z okazji obchodów Sokołowskiego Dnia Żołnierzy Niezłomnych

W ramach obchodów Sokołowskiego Dnia Żołnierzy Niezłomnych, organizatorzy zorganizowali dla młodzieży sokołowskich szkół i mieszkańców miasta zawody strzeleckie dla uczczenia pamięci „żołnierzy niezłomnych”. Zawody odbyły się na strzelnicy klubu strzeleckiego „SOKÓŁ”, którego członkowie, włączając się w organizację święta, przeprowadzili praktyczną część, polegającą na strzelaniu do tarczy 10 razy z odległości 10 metrów z karabinu pneumatycznego. Rozstrzygnięcie zawodów i wręczenie nagród odbyło się w obecności Burmistrza Miasta, pana Bogusława  Karakuli, prezesa PUIK, pana Macieją Węża i prezesa KSS „SOKÓŁ”, pana Edwarda Gawłowskiego. Uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej nr.4, gdzie organizatorzy przygotowali dla zmarzniętych zawodników gorącą grochówkę i bigos. 
1324 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Trener NBA
Autor Admin Opublikowano:  wtorek, 03 marca 2015

Inne
Trener NBA w Sokołowie

Niecodzienne wydarzenia miały miejsce w piątek 27 lutego w hali sportowej Publicznego Gimnazjum Nr 2. W ramach Święta koszykówki z zawodniczkami MKK OSiR Sokołów Podlaski spotkali się: były trener zespołów NBA – Amerykanin Dick Helm i olimpijczyk z Pekinu, halowy rekordzista Polski w skoku w dal Marcin Starzak.

Trener Helm pełnił funkcję pierwszego asystenta w drużynach Seattle Supersonics, Cleveland Cavaliers, Atlanta Hawks, Toronto Raptors oraz New York Knicks. Miał zaszczyt prowadzić drużynę Wschodu podczas weekendu All Star Game, gdzie współpracował z takimi zawodnikami jak Michael Jordan, Scottie Pippen czy Shaquilee O'Neal. Za swoje zasługi dla koszykówki został uhonorowany miejscem na trenerskim „Holu Sław" w Stanie Illinois. Teraz, jako emeryt, w ramach organizacji Athletes In Action podróżuje po świecie i dzieli się swoim doświadczeniem z młodzieżą trenującą koszykówkę. Wizyta w naszym mieście tak znakomitego gościa to zasługa trenera Mariusza Świerka, który podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych na stażu trenerskim w 2013 roku miał okazję i przyjemność korzystać z jego gościnności. 
Komentarz? 1359 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
polonez 2015
Autor Admin Opublikowano:  poniedziałek, 16 lutego 2015

Inne


 
1206 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
WOŚP
Autor Admin Opublikowano:  poniedziałek, 09 lutego 2015

Inne
PG nr 2 wspiera WOŚP

Chorym dzieciom pomagamy i o starszych pamiętamy!

W niedzielę, 11 stycznia, grupa uczniów z naszej szkoły: Maciek Kierylak (IA), Mateusz Kożuchowski (IA), Piotr Bieliński (IIB), Mateusz Błoński (IIB), Sandra Rosocha (IIIA), Iza Kudelska (IIIA), Mikołaj Teluk (IIIA), Patrycja Krzymowska (IIIB), Agata Paprocka (IIIB), Karol Trzciński (IIIB), Damian Bieliński (IIIC) wzięła udział w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  W tym roku pieniądze zbierane były na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. W trakcie 23. Finału uczniowie mieli możliwość korzystania z licznych atrakcji przygotowanych w sztabie wyborczym w Publicznym Gimnazjum Nr 1 m.in. pokaz sztangistów, pokaz tańca, występ zespołu muzycznego "Diley", licytacje, uczestnictwo w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz w biegu pod hasłem "Policz się z Cukrzycą". Ponadto uczniowie wysłuchali występu gwiazdy wieczoru - Paulli, obejrzeli "Światełko do nieba" - pokaz sztucznych ogni i na zakończenie spróbowali pysznego tortu.  Ostateczna zebrana kwota w Sokołowie Podlaskim i powiecie to 39,635,44 zl. Uczniowie byli pod opieką p. D. Odziemczyk i p. A. Wojciuka. 
1306 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Zimowisko 2015
Autor Admin Opublikowano:  piątek, 06 lutego 2015

Inne
Zimowisko w naszej szkole

Ferie zimowe spędzone w mieście nie muszą być nudne. Przekonali się o tym uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w zimowisku zorganizowanym w szkole w dniach 19.01.-23.01.2015r. Zimowisko zostało zorganizowane przez dyrektora szkoły- p. J. Ostromeckiego, pedagoga- p. J. Turos oraz psychologa szkolnego- p. M. Lenart.

Zimowisko tradycyjnie organizowane od kilku lat umożliwia chętnym dzieciom spedzenie wolnego czasu w sposób atrakcyjny i aktywny.Podczas tegorocznego zimowiska 19 uczniów wzięło udział w różnorodnych zajęciach przygotowanych przez nauczycieli gimnazjum: Hannę Włodarczyk- Szybka, Małgorzatę Turemka, Agnieszkę Wojciuk, Martę Lenart , Danutę Młynik, Krzysztofa Siemieniuka, Marka Szybkę i Rafała Marcyniuka. Ciekawe zajęcia , konkursy, rozgrywki sportowe dostarczyły młodzieży wielu emocji i dobrej zabawy.


 
Komentarz? 1252 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Incenizacja Bożonarodzeniowa
Autor Admin Opublikowano:  wtorek, 13 stycznia 2015

Inne

Święta Bożego Narodzenia corocznie związane są w naszej szkole z przybliżaniem ich sensu poprzez jasełka. W tym roku aktorzy wyłonieni spośród uczniów klas trzecich przedstawili inscenizację pt. „Jezus i sens życia”. Treścią tradycyjnych jasełek jest przeważnie historia narodzin Jezusa i spisku króla Heroda. Nasi uczniowie, którzy wcielili się w określone role, skupili się głównie na ukazaniu samej istoty przyjścia Zbawiciela na świat.

Scenariusz obrazował przygotowania do świąt, które miały miejsce w jednym z teatrów przed premierą spektaklu Bożonarodzeniowego. Paradoksalnie prawie cały zespół teatralny, skupiony na odniesieniu sukcesu, zagubił wartość Bożego Narodzenia. Treść, którą mieli przedstawić sławni artyści , nie przekładała się na ich życie. Fabuła inscenizacji połączyła się z pozornym paradoksem Biblii. Król wszechświata urodził się w ubogiej stajni, w bałaganie. Przyszedł na świat w miejscu najmniej do tego stosownym. Zdawałoby się, że najmniej przygotowaną do przyjęcia Jezusa była w naszej inscenizacji narkomanka, która w spektaklu miała zagrać anioła. Dokonała się w niej wewnętrzna przemiana, która miała wpływ także na resztę grupy teatralnej. Okazało się, że Chrystus czeka jedynie na pragnienie przyjęcia Go. Gdy spotka się z gestem zaproszenia, wchodzi ze swoją łaską tam, gdzie jest brud i życiowy bałagan. Czasem trzeba dotknąć dna, by przekonać się, że potrzeba Zbawcy. 
Komentarz? 1122 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Mikołajki z ZSS
Autor Admin Opublikowano:  wtorek, 16 grudnia 2014

Inne

Mikołajkowe spotkanie z młodzieżą

z Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II

11.XII.2014r. gościliśmy w naszej szkole młodzież z Zespołu Szkól Specjalnych im. Jana Pawła II wraz z opiekunami. Organizatorami mikołajkowego spotkania byli uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas oraz ich opiekunowie: p. Teresa Dziukowska i s. Mariola Nacewicz.

 Spotkanie rozpoczęło się na hali sportowej  od zabaw integracyjnych przygotowanych pod kierunkiem p.psycholog- Marty Lenart i p. pedagog- Joanny Turos. Największe zainteresowanie i emocje wzbudziły zabawy z chustą animacyjną. Pozwoliły one dzieciom  przełamać nieśmiałość i  ułatwiły nawiązanie wzajemnych kontaktów. Tuż po części integracyjnej wszyscy w dobrym nastroju  zgromadzili się w świątecznie udekorowanej    sali  na drugą część spotkania- bardzo oczekiwaną przez dzieci. Na spotkanie z nimi przybył Mikołaj, w którego osobę  wcielił się Łukasz Kur – uczeń kl.III b. Obdarował on dzieci mikołajkowymi upominkami. Nie zabrakło poczęstunku przygotowanego przez organizatorów imprezy. Warto podkreślić , że uczniowie samodzielnie przygotowali smaczne ciasta na tę okazję. 
1050 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Jakun Lachowski
Autor Admin Opublikowano:  czwartek, 11 grudnia 2014

Inne

Z Sokołowa do Sankt-Petersburga

Kilka miesięcy temu Jakub Lachowski, uczeń kl. III b Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Sokołowie Podlaskim otrzymał Nagrodę Grand Prix II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej „Bałałajka". Festiwal odbywał się w dniach 27-28 marca br. w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie, a jego organizatorem było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego oraz IV LO im. Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach. Jedną z nagród w tym konkursie była wycieczka do Rosji i występ na międzynarodowym festiwalu piosenki rosyjskiej w Sankt-Petersburgu. Po powrocie z tej wycieczki Kuba opowiedział o swoich wrażeniach z tego wyjątkowego wyjazdu. 
1021 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Powiatowy Konkurs Recytatorski
Autor Admin Opublikowano:  środa, 03 grudnia 2014

Inne

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

 im. KONSTANTEGO ILDEFONSA GAŁCZYŃSKIEGO

                Już po raz siódmy uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w konkursie recytatorskim zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sokołowie Podlaskim. W eliminacjach szkolnych wzięli udział przedstawiciele klas pierwszych, drugich i trzecich. Wyłonieni wówczas zwycięzcy reprezentowali nas w trakcie kolejnego etapu. 18 listopada odbyły się eliminacje miejskie, na których wystąpiły Iryna Prylepa z klasy II a oraz Agnieszka Stelęgowska z klasy III c. Agnieszka zajęła trzecie miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i cieszymy się z sukcesu naszej koleżanki. 
Komentarz? 1015 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Poetyckie wspomnienia - Sterdyń
Autor Admin Opublikowano:  środa, 08 października 2014

Inne
Poetyckie wspomnienia o lecie w GOKiS w Sterdyni

   W 2002 roku sokołowska polonistka Wiesława Kwiek zainicjowała „Powiatowe Spotkania z Poezją i Prozą Podlasia”. Pierwsze odbyły się w Publicznym Gimnazjum Nr 2, następne w Sokołowskim Ośrodku Kultury, a potem przez kolejne lata ta cykliczna impreza wędrowała po wszystkich gminach naszego powiatu. X Spotkania… w październiku 2010 roku były zamknięciem cyklu tych niezwykle ważnych dla środowiska lokalnego wędrówek poetycko-krajoznawczych. Na szczęście idea przedsięwzięcia jest kontynuowana przez GOKiS Sterdyń, gdzie we wtorek 30 września miała miejsce impreza „Cztery Pory Roku – Lato Powiatowe Spotkania z Poezją i Prozą Podlasia” .

  Tego dnia do Sterdyni przyjechało kilkudziesięciu recytatorów oraz autorzy wierszy zgłoszonych do konkursu poetyckiego „Dziewięciozgłoskowiec o Lecie”. Wśród uczestników zmagań konkursowych była także czteroosobowa grupa uczniów naszego gimnazjum. Nasi reprezentanci pokazali duże umiejętności recytatorskie, czego wyrazem było przyznanie przez jury drugiego miejsca Jakubowi Lachowskiemu i trzeciego miejsca Julii Krasce. Ponadto w konkursie poetyckim zwyciężyła Agnieszka Strus, autorka wiersza „Lato”.

   Marianna Kobylińska dyrektor GOKiS w Sterdyni zapowiedziała kontynuację cyklu poetyckich spotkań. Liczymy więc na kolejne sukcesy naszych uczniów –recytatorów i poetów. 
1288 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Wycieczka do Klepaczewa
Autor Admin Opublikowano:  poniedziałek, 29 września 2014

Inne

Wycieczka integracyjna klas pierwszych Publicznego Gimnazjum nr 2 w Sokołowie Podlaskim do Klepaczewa

15.09.2014r. grupa 58 uczniów klas pierwszych Publicznego Gimnazjum nr 2 w Sokołowie Podlaskim pod opieką p.Teresy Dziukowskiej, p. Edyty Gajzler, p.Jerzego Iwańskiego i p. Joanny Turoswzięła udziałw wycieczce do Klepaczewa, miejscowości położonej na terenie Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”. Wycieczka integracyjna klas I, której organizatorami jest  dyrekcja szkoły, p. Joanna Turos- pedagog szkoły p. Marta Lenart-  –psycholog szkolny  staje się  już tradycją  naszej szkoły. Dzięki takiej formie integracji młodzież ma możliwość nawiązania bliskich relacji i spędzenia ze sobą czasu podczas wspólnych zabaw i zajęć terenowych. Cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczy blisko stuprocentowa frekwencja młodzieży, jak również chętny udział uczniów w proponowanych zabawach. Integracja na świeżym powietrzu, połączona z grupowymi zajęciami sprawnościowymi pozwala na lepsze i szybsze poznanie się uczniów w porównaniu z zajęciami integracyjnymi prowadzonymi w szkole. 
1178 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Spotkanie w Domu Harcerza
Autor Admin Opublikowano:  poniedziałek, 16 czerwca 2014

Inne

Spotkanie z przyjaciółmi z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II

                10.06.2014r. młodzież Szkolnego Koła Caritas naszej szkoły pod opieką s. Anny Żochowskiej i p. Joanny Turos uczestniczyła w spotkaniu integracyjnym z zaprzyjaźnionymi dziećmi z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim. Spotkanie- ostatnie już w tym roku szkolnym- odbyło się na terenie Sokołowskiego Domu Harcerza. Uczniowie naszej szkoły  przygotowali  różnorodne zabawy dla dzieci, które pozwoliły na  bliższe poznanie dzieci z obu szkół. Niewątpliwą atrakcją spotkania było ognisko, pieczenie kiełbasek, lody i wspólny śpiew znanych harcerskich piosenek. Wspólny czas upłynął w serdecznej, miłej atmosferze.  Na zakończenie, opiekunowie z Zespołu Szkół im. J. P.II - p. Urszula Sarnecka i p. Barbara  Tokarska  podziękowały za spotkanie i owocną współpracę  między szkołami w mijającym roku szkolnym. Dzieci wręczyły pięknie wykonane upominki opiekunom SzK Caritas PG2  oraz Pani Bożennie Hardej- komendantce Hufca ZHP w Sokołowie Podlaskim za gościnne przyjęcie na terenie Domu Harcerza.

Na wyróżnienie zasługuje zaangażowanie uczniów naszej szkoły- członków SzK Caritas w organizację tego spotkania. Swoją otwartą, życzliwą postawą dają świadectwo akceptacji i szacunku wobec innych osób. To ważne, aby  w każdym człowieku  dostrzegać tę samą wartość , niezależnie od cech różniących nas.

Zachęcamy chętnych uczniów  naszej szkoły do włączenia się we współpracę z zaprzyjaźnioną szkołą w przyszłym roku szkolnym.            

 
1442 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Dzień Dziecka
Autor Admin Opublikowano:  wtorek, 10 czerwca 2014

Inne
W dniu 2.06.14 (w ramach szkolnych obchodów Dnia Dziecka) klasa 2a PG2 wybrała się na strzelnicę sportową przy ulicy Lipowej. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali nauczyciele PG2: instruktor strzelectwa sportowego Marek Szybka, wychowawca klasy Hanna Włodarczyk-Szybka oraz nauczyciele wspomagający Małgorzata Turemka i Joanna Turos. Zajęcia odbyły się wg ustalonego wcześniej planu i po zapoznaniu uczniów z obowiązującymi w tym miejscu zasadami BHP. Część uczniów, pod opieką instruktora i jednego z nauczycieli uczestniczyła w treningu strzeleckim (wielu uczniów tej klasy brało już udział w pozalekcyjnych zajęciach strzeleckich i reprezentowało szkołę w ubiegłorocznych zawodach o Puchar Burmistrza Miasta; w tym roku również zaprezentują swoje umiejętności w tejże imprezie). Druga część uczniów,oczekująca na swoją kolejkę w strzelaniu oglądała w tutejszej świetlicy film o tematyce ekologicznej Oceany. Jednakże strzelanie cieszyło się znacznie większą popularnością niż ekologia....Wiele osób ćwiczyło i doskonaliło swoje umiejętności strzeleckie prawie cały czas, zmieniając tylko tarcze, porównując i poprawiając wyniki (tarcze zabrali uczniowie do domu, na pamiątkę). Na koniec przywieziono pizzę ufundowaną przez rodziców i uczniowie zrelaksowani, najedzeni, ale z lekkim żalem (że za krótko :) udali się do domów. Przez cały czas ekipa młodych fotografów uwieczniała na zdjęciach miło spędzony czas (zdjęcia dostępne w galerii na stronie szkoły). Szkoda, że strzelnica sportowa nie jest miejscem bardziej dostępnym dla szkół.......


 
1495 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Uczniowie naszej szkoły na Łotwie
Autor Admin Opublikowano:  wtorek, 10 czerwca 2014

Inne
Z Polski na Łotwę długa droga prowadzi…

W dn. 26 – 29 maja b.r. miała miejsce wizyta przedstawicieli Publicznego Gimnazjum nr 2 w Sokołowie Podlaskim w mieście partnerskim na Łotwie – w Jekabpils. W ramach tzw. wymiany młodzieży wzięło udział 10 uczniów tego gimnazjum, a towarzyszyło im dwóch opiekunów: p. Maria Pogorzelska – n-l j. rosyjskiego i j. angielskiego oraz p. Jerzy Iwański – n-l j. niemieckiego.

Oto relacja uczniów:

Dnia 26 maja wyjechaliśmy w długą, męczącą, lecz bardzo entuzjastyczną podróż (trwała 12 godzin!).Na miejscu Łotysze przyjęli nas z otwartymi ramionami i każdy z nas udał się do wskazanej rodziny naszych rówieśników z łotewskiej szkoły. Kolejny dzień rozpoczęliśmy od wizyty w szkole, gdzie powitano nas bardzo ciepło i przygotowano dla nas ciekawą część artystyczną. Obejrzeliśmy szkołę, a następnie uczestniczyliśmy w lekcji. Po obiedzie udaliśmy się na zwiedzanie miasteczka Jekabpils i zrobiliśmy ciekawe zdjęcia, m.in. nad rzeką Daugawą. Zwiedziliśmy zamek, skansen i złożyliśmy wizytę w szkole plastycznej. Nasza wizyta została również zauważona przez telewizję lokalną, której dziennikarze przygotowali reportaż i przeprowadzili wywiad z p. Marią Pogorzelską, a także przedstawicielkami uczniów – Krysią Sobieską i Agnieszką Stelęgowską. 
Komentarz? 1644 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Turniej Wiedzy o Sokołowie
Autor Admin Opublikowano:  środa, 04 czerwca 2014

Inne
TURNIEJ WIEDZY O SOKOŁOWIE PODLASKIM

W dniu 14 maja 2014 r. w Bibliotece Miejskiej z okazji 590 rocznicy nadania praw miejskich odbył się „Turniej Wiedzy o Sokołowie”. Uczennice klasy II C , Agata Krakowska i Agnieszka Stelęgowska pod kierunkiem p. Edyty Gajzler zajęły II miejsce i otrzymały nagrody rzeczowe.
        Turniej przebiegał w 4 rundach. Dwie pierwsze dotyczyły historii miasta. Trzecia runda składała się z 2 pytań dotyczących patronów sokołowskich ulic i Biblioteki Miejskiej. W ostatniej rundzie młodzież musiała wykazać się znajomością fotografii Starego Sokołowa.

Gratulujemy uczennicom sukcesu i zachęcamy do dalszego pogłębiania wiedzy historycznej.
E. Gajzler


 
Komentarz? 1280 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Dzień profilaktyki 2014
Autor Admin Opublikowano:  piątek, 23 maja 2014

Inne

W dniu 30.04.2014r. uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Sokołowie Podlaskim wzięli udział w różnorodnych zajęciach profilaktycznych zorganizowanych w ramach Szkolnego Dnia Profilaktyki pod hasłem „Doceń swoje życie”. Organizatorami programu profilaktycznego była dyrekcja szkoły,  pedagog - Joanna Turos i psycholog szkolny- Ewa Murek- Szotko.

Na podkreślenie zasługuje bogata w tym roku  szkolnym oferta programu Dnia Profilaktyki obejmująca różne formy zajęć i środki przekazu problematyki. Młodzież z klas I- III uczestniczyła w spotkaniach z ciekawymi gośćmi- panią Ewą Frołow doświadczonym pedagogiem, couchem, profilaktykiem oraz z księdzem Robertem Grzybowskim znanym i cenionym przez młodzież i nauczycieli duszpasterzem. Myślą przewodnią tych spotkań było wskazanie na wartość ludzkiego życia, skłonienie młodzieży do refleksji nad swoim życiem, nad tym, co jest w życiu najważniejsze, co decyduje o szczęściu człowieka. Prelegenci podkreślali, jak ważne jest odkrycie prawdy o sobie, o swoich marzeniach, p.ragnieniach oraz wyznaczenie sobie konkretnych celów i konsekwentne dążenie do ich realizacji. 
Komentarz? 1375 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Jakub Lachowski
Autor Admin Opublikowano:  środa, 09 kwietnia 2014

Inne

JAKUB LACHOWSKI

Gwiazda II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej „Bałałajka” w Warszawie!

Nagroda Grand Prix, wyjazd do Rosji, jak również udział w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Sankt-Petersburgu oraz tablet(ka) to nagrody, które Kuba Lachowski uczeń kl. II B naszego gimnazjum - otrzymał na II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej „Bałałajka” w Warszawie.

Kuba podbił serca jury i publiczności niezwykle dojrzałym wykonaniem piosenki Vitasa - rosyjskiego artysty obdarzonego niezwykłym głosem - „Krikom żurawlinym”. Spośród 67 uczestników dwudniowych zmagań wokalnych, które odbyły się w dn. 27 - 28. 03. 2014 r. w Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury w Warszawie, to właśnie Kuba okazał się tym najlepszym z najlepszych – the best of the best - dystansując zdobywców I, II, III miejsc w czterech kategoriach: szkoły podstawowe (soliści i duety) i  gimnazja (soliści i duety). Ośmioosobowe, polsko – rosyjskie Jury festiwalu oceniało: umiejętności wokalne, poprawność fonetyczną, interpretację utworu, aranżację, choreografię, prezencję oraz język rosyjski. Jesteśmy dumni, że Kuba sprostał tym jakże wysokim wymaganiom! Organizatorami festiwalu było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego oraz IV LO im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach, a  patronat honorowy objęli Ambasador Federacji Rosyjskiej w Rzeczypospolitej Polskiej, Mazowiecki Kurator Oświaty, a także JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Kuba, serdecznie Ci gratulujemy i życzymy wielu, wielu jeszcze sukcesów scenicznych!!! 
Komentarz? 1336 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Dni otwarte
Autor Admin Opublikowano:  wtorek, 08 kwietnia 2014

Inne

DNI OTWARTE

Koniec roku szkolnego „za pasem”, więc tegoroczni absolwenci szkół zaczynają zastanawiać się nad wyborem nowej szkoły. Ruszyła już rekrutacja do sokołowskich szkół gimnazjalnych. Z tej okazji 2 i 3 kwietnia w ramach organizowanych cyklicznie „dni otwartych” w Publicznym Gimnazjum Nr 2 im. M. Kopernika w Sokołowie Podlaskim gościli uczniowie klas szóstych wszystkich szkół podstawowych terenu naszego miasta. Nauczyciele i uczniowie przygotowali im gorące przyjęcie oraz bogaty program. Goście mieli możliwość zapoznania się z warunkami lokalowymi i bazą materialną szkoły oraz dorobkiem uczącej się w niej młodzieży.

W pierwszej części spotkania gości serdecznie przywitał dyrektor szkoły Jerzy Ostromecki, podkreślając świetne przygotowanie placówki do przyjęcia nowych uczniów, bogatą bazę lokalową, dobre wyposażenie i gościnność. Zapewnił, że szkoła jest bardzo bezpiecznym i przyjaznym miejscem do zdobywania wiedzy, umiejętności i rozwijania swoich zainteresowań i talentów. Mówił m. in. o szczególnych i bezprecedensowych sukcesach szkolnych drużyn koszykówki (mistrzostwo Polski kobiet kategorii U14) i indywidualnych sukcesach uczniów na festiwalach i przeglądach muzycznych. Potem gościom zaprezentowała się szkolna grupa teatralna, która przygotowała, pod kierunkiem nauczycielki j. polskiego Bogusławy Bielińskiej, spektakl zatytułowany „To i owo”. 
Komentarz? 1279 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Gimnazjada
Autor Admin Opublikowano:  wtorek, 25 marca 2014

Inne

Finał Gimnazjady dla koszykarek naszej szkoły

W Publicznym Gimnazjum Nr2 im. M. Kopernika w Sokołowie Podlaskim odbył się finał Szkolnych Igrzysk Młodzieży regionu siedleckiego w koszykówce dziewcząt. Do zawodów finałowych po rozegraniu eliminacji miejskich, powiatowych i między powiatowych awansowały cztery reprezentacje szkół z Siedlec, Mińska Mazowieckiego i dwie z Sokołowa Podlaskiego (Gimnazjum Nr 2 i Gimnazjum Salezjańskie). W wyniku losowania w walce o finał spotkały się dużyny Gimnazjum z Siedlce z Gimnazjum z Mińska Mazowieckiego oraz Gimnazjum Salezjańskie z drużyną z naszego gimnazjum . W meczu i I miejsce i awans do Finałów Mazowieckiej Gimnazjady zagrały uczennice Gimnazjum z Siedlec i Gimnazjum Nr 2 w Sokołowie Podlaskim. Mecz był jednostronnym widowiskiem, w którym gospodynie rozgromiły siedlczanki prawie 100 punktową różnicą. Wyniki:

Gimnazjum Siedlce – Gimnazjum Mińsk Mazowiecki   62 : 25

Gimnazjum Nr2 Sokołów P. – Gimnazjum Salezjańskie Sokołów P. 89 : 14

Mecz o III miejsce

Gimnazjum Salezjańskie Sokołów P. – Gimnazjum Mińsk Maz.  26 : 35

Mecz o I miejsce

Gimnazjum Nr2 Sokołów P. – Gimnazjum Siedlce  117 : 18

Skład zwycięskiej drużyny: Teluk Klaudia, Makurat Anna, Falkowska Alicja, Świętochowska Gabriela, Szkop Magdalena, Młynarczuk Paulina, Maleszewska Maria, Zieniewska Barbara, Tomczuk Marta, Grzymała Paulina, trener Mariusz Świerk

 
Komentarz? 1134 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
Autor Admin Opublikowano:  wtorek, 11 lutego 2014

Inne

        Już po raz drugi w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Sokołowie Podlaskim zorganizowano Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Impreza odbyła się piątek 7 lutego i zgromadziła liczne grono tych, którzy mogą poszczycić się zdolnościami muzycznymi i językowymi. Wystąpiło 25 podmiotów muzycznych.

      Wykonawcy zaśpiewali na tle tradycyjnej scenografii, którą tworzyły flagi Rosji, poszczególnych landów niemieckich, Wielkiej Brytanii i państw, w których angielski jest językiem urzędowym. Soliści i zespoły reprezentowali szkoły podstawowe w Bielanach Jarosławach, Czerwonce, Grochowie, Jabłonnie Lackiej, Łazowie, Nowej Wsi, Sabniach, SP nr 2 i nr 4 w Sokołowie Podlaskim, Zembrowie oraz z gimnazjów w Grochowie, Jabłonnie Lackiej, Sabniach, Skrzeszewie i PG nr 2 w Sokołowie Podlaskim. (zdjęcia w galerii)


 
1804 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Św. Mikołaj
Autor Admin Opublikowano:  piątek, 24 stycznia 2014

Inne
Przedstawienie "Prawdziwa historia św. Mikołaja" w sokołowskich podstawówkach.

Dzięki życzliwości naszego pana dyrektora i dyrektorów sokołowskich szkół podstawowych nasze Szkolne Koło Caritas przypomniało uczniom postać prawdziwego Mikołaja, biskupa Myry, o którym już mało kto pamięta .

Przedstawienie to spotkało się z dużym zainteresowaniem. Najpierw spektakl obejrzeli uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II. Przedstawienie zostało bardzo ciepło przyjęte, to nas zachęciło ,by zaprezentować je w innych szkołach. Potem byliśmy ze spektaklem w Szkole Podstawowej nr 4 dla uczniów wszystkich klas . Przedstawienie bardzo się spodobało i wywołało burzę oklasków. Przed świętami Bożego Narodzenia "Prawdziwą historię świętego Mikołaja" zaprezentowaliśmy w naszej szkole, a po świętach w szkole Podstawowej nr 1 dla uczniów klas szóstych 
1099 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Kolędowanie
Autor Admin Opublikowano:  piątek, 17 stycznia 2014

Inne
„KOLĘDOWE SERCE MAZOWSZA 2014” – Jakub Lachowski w finale.

Od sześciu lat w styczniu setki miłośników kolęd ze wschodniej części województwa mazowieckiego uczestniczy w przesłuchaniach Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza”. Tegorocznym organizatorem festiwalu jest Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach. Z roku na rok rośnie zainteresowanie imprezą, a tym samym pielęgnowana jest polska tradycja śpiewania kolęd i pastorałek, wzrasta kultura muzyczna wśród amatorów, dzieci i młodzież wdrażani są do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym regionu. Tegoroczne eliminacyjne przesłuchania miejsko-powiatowe w Sokołowie Podlaskim odbyły się we wtorek 14 stycznia w Oratorium Księży Salezjanów. Kolędowy koncert prowadzili  Alina Symanowicz i Paweł Kryszczuk z SOK-u. Na scenie zaprezentowały się 24 podmioty muzyczne, łącznie około stu wykonawców. Byli wśród nich reprezentanci Miejsko–Gminnego Ośrodka Kultury oraz Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Zespołu Szkół w Sterdyni,  Zespołu Oświatowego w Bielanach Jarosławach i w Rozbitym Kamieniu, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Czerwonce i w Kożuchowie, Sokołowskiego Ośrodka Kultury, Szkoły Podstawowej nr 1, Publicznego Gimnazjum nr 1 i nr 2, Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim.


 
1070 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Mikołajki
Autor Admin Opublikowano:  czwartek, 19 grudnia 2013

Inne
Mikołajki w Zespole Szkół im. Jana Pawła II
„Jak dobrze żyć dla innych
Me serce cieszy się
Jak dobrze dawać siebie
Kto daje, o tym wie.”

            10.12.2013r. młodzież naszej szkoły  na spotkaniu ze społecznością  uczniów i nauczycieli  Zespołu Szkół im. Jana Pawła II  zagrała w przedstawieniu teatralnym      przygotowanym przez siostrę Annę Żochowską.  Spektakl przedstawia prawdziwą historię życia św. Mikołaja , biskupa z Myry ( miejscowość w obecnej Turcji), człowieka znanego ze swej hojności i dobroczynności wobec potrzebujących.  
917 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Młodzież z Łotwy
Autor Admin Opublikowano:  środa, 04 grudnia 2013

Inne

Młodzież z Łotwy w Sokołowie Podlaskim

W dniach 28 - 31 października w Publicznym Gimnazjum nr 2 gościła dwunastoosobowa grupa uczniów z zaprzyjaźnionego Jekabpils na Łotwie wraz z opiekunami. W programie tego krótkiego pobytu w naszym mieście był udział łotewskiej młodzieży w zajęciach lekcyjnych w PG 2, wizyta w Urzędzie Miasta i Urzędzie Stanu Cywilnego, zwiedzanie sokołowskich zakładów mięsnych i poznawanie miasta. W środę na gości i grupę uczniów PG 2 czekała dodatkowa atrakcja – wycieczka do Warszawy. Jej uczestnicy byli w Łazienkach, na Starym Mieście i w Centrum Nauki Kopernik. Warto dodać, że tłumaczem grupy była Beata, absolwentka szkoły  w Jekabpils, obecnie uczęszczająca do Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Beata  kilka lat temu uczestniczyła w podobnym wyjeździe do  Sokołowa i postanowiła tutaj kontynuować naukę. 
952 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Letni piknik
Autor Admin Opublikowano:  piątek, 29 listopada 2013

Inne

Letni piknik ze SKC w Sokołowskim Domu Harcerza

Na pięknym terenie sokołowskiego hufca ZHP przy ul. Kościuszki 11 spotykają się różne grupy dzieci i młodzieży. Gościnni gospodarze są otwarci dla wszystkich. W środę dla swoich przyjaciół z ZSS im. Jana Pawła II piknik przygotowała młodzież skupiona w Kole Caritas przy Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Sokołowie Podlaskim.

Pogoda sprzyjała. W trakcie kilkugodzinnego radosnego spotkania były wspólne śpiewy, zabawy ruchowe, ognisko z pieczeniem kiełbasek, napoje i słodkości. Nie zabrakło czasu na serdeczne rozmowy, bo przecież młodzież z obu szkół zna się dobrze z wielu wspólnych imprez. Z ZSS przybyło 10 osób pod opieką pani Urszuli Sarneckiej i pani Barbary Tokarskiej oraz pani Elżbiety Michałowskiej, z PG 2 p. Teresa Dziukowska oraz uczniowie: Agnieszka Stelęgowska, Olimpia Rosochacka, Weronika Wyrozębska, Wiktoria Kuźma, Dominika Wyłuda, Agata Krakowska, Klaudia Rosłan, Daria Żuk, Rafał Dziukowski, Kamil Wojewódzki, Monika Zeleźnicka, Agata Paprocka, Kuba Lachowski, Krysia Sobieska, Kacper Sobieski, Paweł Bieliński. Radosną niespodziankę sprawiła s. Marzenna Tchórzewska, która do niedawna uczyła katechezy w PG 2 i opiekowała się Szkolnym Kołem Caritasj.


 
Komentarz? 1248 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Wycieczka do Warszawy
Autor Admin Opublikowano:  piątek, 29 listopada 2013

Inne

W dniu 13 listopada 2013 roku uczniowie klas 2b, 2c oraz 3b udali się na wycieczkę dydaktyczną do Warszawy. Opiekę nad młodzieżą sprawowały p.Joanna Biłas, p.Agnieszka Wojciuk oraz p.Edyta Gajzler.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w kręgielni ”Hulakula” . Uczniowie spędzili czas próbując swych sił w grze w kręgle.Następnie uczniowie udali się do Centrum Nauki Kopernik Podczas zwiedzania interaktywnej wystawy można zapoznać się z ponad 300 eksponatami w sześciu wystawach tematycznych m.in. „Korzenie cywilizacji”,” Świat ruchu”, czy „Człowiek i środowisko”. Stanowiska doświadczalne pozwalają na samodzielne poszerzanie wiedzy. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w siedzibie Polskiego Radia. Młodzież dowiedziała się, iż pierwszy program radiowy został wyemitowany 1 lutego 1925 roku. Uczniowie odwiedzili studia, w których prowadzi się programy na żywo, studia nagraniowe oraz pokój, w którym redaktorzy przygotowują wiadomości zebrane od wysłanników i komentatorów Polskiego Radia na całym świecie. Wielką atrakcją była możliwość prowadzenia audycji radiowej, co dostarczyło wszystkim świetnej zabawy. Wiele osób zapragnęło wrócić do radia w przyszłości. 
Komentarz? 916 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Święto Niepodległości
Autor Admin Opublikowano:  piątek, 29 listopada 2013

Inne
Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Matki, żony w mrocznych izbach
Wyszywały na sztandarach
Hasło: "Honor i Ojczyzna"
I ruszyła w pole wiara.
Od Chicago do Tobolska.
Żeby Polska, żeby Polska...

8 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada 1918 roku , Polska po 123 lata pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim odzyskała wolność. Przypomnienie tych wydarzeń skłoniło słuchających do zadumy nad przeszłością i przyszłością naszej Ojczyzny, nad darem  wolności i odpowiedzialności za tę wolność. Poetyckie  strofy i polskie pieśni patriotyczne przypomniały drogę narodu do niepodległości.

 Uczennica Krystyna Sobieska zaśpiewała piosenkę „Żeby Polska była Polską”.  Chór szkolny wykonał pieśń „Rota” Marii Konopnickiej oraz „Marsz pierwszej brygady”

Akademię przygotowali uczniowie z klasy 3 pod kierunkiem p.Edyty Gajzler, p.Piotra Przeździeckiego,. Dekorację wykonała p. Katarzyna Jadczuk.

Gdy pytasz mnie czym Ojczyzna jest odpowiem:
czyś chociaż raz chodził po rynku w Krakowie,
czyś widział Wawel, komnaty, krużganki,
miejsca gdzie przeszłość dodaje Ci sił


 
Komentarz? 827 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Halloween
Autor Admin Opublikowano:  poniedziałek, 11 listopada 2013

Inne

HALLOWEEN

Dnia 31 października w Publicznym Gimnazjum Nr 2 odbył się szkolny konkurs na najciekawsze przebranie z okazji święta Halloween. Uczniowie byli przebrani w różne zabawne i straszne kostiumy. Największą liczbę przebrań stanowiły wampiry i diabły. Konkurencja była duża, jury musiało dokonać trudnego wyboru. I miejsce i tytuł "The best Halloween Costume of 2013" zajęły "Diabełki" z klasy Ic: Karolina Misiak, Natalia Pietrzak, Julia Wojtczuk, Julia Kraska, Julia Jedlińska, Patrycja Bogusz. II miejsce zajęła "Czarna Wdowa"- Sara Łukasik (klasa IIa). III miejsce Paweł Wiśniewski (III b)  jako "Szalona dziewczyna". Pod koniec konkursu "Czarna wdowa" rzucała cukierkami, wcześniej uczniowie musieli wypowiedzieć magiczne słowa "trick or treat". Konkurs zorganizowała p. Dorota Odziemczyk. (zdjęcia w galerii) 
1056 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku