Nowa strona SP3
STRONA SP3
GOSSM
Podręczniki i dokumentacja
· Podręczniki-klasa III
Projekty edukacyjne
· Informacja dla rodziców
Kto jest online?
Obecnie jest 4 gości i 0 użytkowników online.

Witam Nieznajomy, zostań użytkownikim już dziś.

Języki
Wybierz język interfejsu:

 
 


To jest temat:Z życia szkoły
Newsy opublikowane w tym Temacie.


Zobacz wszystko

Dzień Ziemi 2012
Autor Bibliotekarz Opublikowano:  poniedziałek, 23 kwietnia 2012

Z życia szkoły

Dnia 20 kwietnia obchodzony był w naszym gimnazjum Dzień Ziemi. Podobnie jak w ubiegłych latach odbyły się zajęcia, w trakcie których uczniowie klas I i III obejrzeli filmy o tematyce ekologicznej. Nowością było spotkanie z leśnikiem Panem Jerzym Tomczukiem, w którym wzięły udział klasy drugie. Prelekcja i prezentacja p. Tomczuka wzbudziły ogromne zainteresowanie młodzieży, dlatego w maju planowane są spotkania dla pozostałych klas. Z kolei naszego gościa ogromnie zainteresowały działania sekcji  ekologicznej samorządu i biblioteki szkolonej, a szczególnie pokonkursowa wystawa fotograficzna "Dzikie wysypiska śmieci w okolicznych lasach", która stanowi część projektu edukacyjnego przygotowywanego przez uczennice klasy III d: Adriannę Raboszuk, Joannę Chorutę i Annę Woźniak. Podsumowano również zbiórkę baterii   i akumulatorów małogabarytowych, które przekazane zostaną do punktu odbioru w jednym z sokołowskich zakładów fotograficznych.

 

 

  
Komentarz? 1036 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Pomóżmy zwierzętom przetrwać mrozy – podsumowanie akcji
Autor Bibliotekarz Opublikowano:  poniedziałek, 19 marca 2012

Z życia szkoły

W dniach 2 i 3 lutego br. aktyw szkolnej sekcji ekologicznej zorganizował i przeprowadził zbiórkę pieniędzy na pomoc dla bezdomnych zwierząt, głównie psów i kotów znajdujących się na terenie miasta i szkoły. Większość pieniędzy, zebrano 164 zł, przeznaczona została na zakup karmy (12 worków pięciokilogramowych dla psów i 3 worki trzykilogramowe dla kotów). Oprócz tego uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przynieśli karmę, aby pomóc zwierzętom przetrwać siarczyste mrozy. Zaangażowana grupa uczniów i nauczycieli dwa razy dziennie dokarmiała zwierzęta w różnych punktach miasta (miejscach, gdzie wcześniej zaobserwowano bezdomne psy i koty). Natomiast pozostałą kwotę przekazaliśmy na konto schroniska dla bezdomnych zwierząt w Celestynowie. 
Komentarz? 1112 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Dzień Patrona
Autor Admin Opublikowano:  wtorek, 10 maja 2011

Z życia szkoły

5 maja w naszej szkole odchodziliśmy Dzień Patrona. Już od rana trawył próby do spektaklu przygotowanego przez Panią Małgorzatę Brzozowską wraz z młodzieżą. Uroczystość rozpoczęła się krótką przemową Pana Dyrektora, a następnie ślubowaniem klas pierwszych. W końcu po złożeniu przysięgi przez "pierwszaków" mogliśmy objerzeć przedstawienie o naszym patronie. Wnioskując po brawach jakie otzymali aktorzy, można stwierdzić, iż było bardzo ciekawe. 
1202 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Dzień otwarty
Autor Admin Opublikowano:  wtorek, 22 marca 2011

Z życia szkoły

17 marca w naszyn gimnazjum odbył się dzień otwarty dla uczniów klas szóstych. W mury naszej szkoły zawitali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 i Publicznej Szkoły Podstawowej |Nr 4 wraz ze swoimi wychowawcami. Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości przez dyrektora pana Jerzego Ostromeckiego. Uczennice z Samorządu Szkolnego zaprezentowały prezentację szkoły. Następnie został zaprezentowany sztandar szkoły. Goście obejrzeli przestawienie, tóre został przygotowane przez koło teatralne, które od wielu lat funkcjomuje w gimnazjum. Po tej części, która odbywała się w hali sportowej nastąpiło zwiedzanie szkoły.

Mamy nadzieję, iż zachęciliśmy Was do przyjścia do naszego gimnazjum. Jeśłi tak to do zobaczenia 1 września. (zdjęcia możecie obejrzeć w galerii szkoły). 
1132 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Przyjaźń i zrozumienie
Autor Admin Opublikowano:  poniedziałek, 10 stycznia 2011

Z życia szkoły

W ramach realizacji projektu międzyszkolnego „Przyjaźń i zrozumienie” 15 grudnia 2010roku w Publicznym Gimnazjum N 2 im. Mikołaja Kopernika odbyło się spotkanie uczniów przynależących do szkolnego koła Caritas i młodzieży Zespołu Szkół im. Jana Pawła II. To wigilijne spotkanie nie był pierwszym tego typu wydarzeniem, bowiem już we wcześniejszych latach obie szkoły utrzymywały stały kontakt a także podzielał entuzjazm związany z nawiązaniem nowych znajomości i przyjaźni, których owoce dało się dostrzec także tym razem.

Gdy tylko uczniowie ze Szkoły im .Jana Pawła II dotarli na miejsce, nastąpiło serdeczne powitanie połączone z pląsami i wspólnie śpiewanymi piosenkami. Sala gimnastyczna również nie pozostała pusta – odbyły się w niej zabawy ruchowe, a także konkurs plastyczny na „Najpiękniejszą Świąteczną Bombkę”. Całości dopełniło spotkanie z Mikołajem i skromny poczęstunek przygotowany przez wolontariuszy z PG Nr 2


 
1372 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Dzień Patrona
Autor Admin Opublikowano:  środa, 31 marca 2010

Z życia szkoły

Dnia 30 marca w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona patronowi - Mikołajowi Kopernikowi. Był to pierwszy Dzień Patrona, gdyż nadanie imienia odbyło się rok temu. Na uroczystej akademii ucznoiwie z kółka teatralnego, przygotowani przez p. Bogusławę Bielińską zaprezentowali najważniejsze osiągnięcia wielkiego astronoma. W czasie uroczystości uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Zdjęcia z uroczystości możecie obejrzeć w galerii szkoły. 
1221 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Gimbal 2010
Autor Admin Opublikowano:  piątek, 29 stycznia 2010

Z życia szkoły

23 stycznia od godziny 18 w naszej szkole odbył się bal klas trzecich. Pomimo początkowego małego zainteresowania gimbalem ze strony uczniów udało się ze wszystkich klas trzecich zebrać uczniów chętnych do pomocy w organizacji. To wydarzenie wymagało od wszystkich dużo pracy. Zarówno rodzice, jak i uczniowie naszej szkoły postarali się o to aby wszystko poszło zgodnie z wcześniej ustalonym planem. Utalentowani plastycznie trzecioklasiści, którzy zobowiązali się dekorować salę już tydzień przed uroczystością pod czujnym okiem Pana Michała Sitka rozpoczęli pracę, której efekty docenili wszyscy obecni na gimbalu. Oczywiście cała uroczystość nie mogła się odbyć od tradycyjnego poloneza. Tancerze od kilku miesięcy trenowali układ, który wszyscy mieliśmy okazję obejrzeć, a fragment z filmem poloneza możecie obejrzeć na naszej stronie. Tutaj składamy serdeczne podziękowanie Pani Agnieszce Wojciuk, która uczyła  młodzież poloneza. 
1403 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Jasełka
Autor Admin Opublikowano:  środa, 06 stycznia 2010

Z życia szkoły
Dnia 21 grudnia w naszej szkole odbyły się jasełka. W przedstawieniu głównie brały udział klasy 3. Przygotowaniami zajęła się pani Renata Kalicka i siostra Teresa Skorupska. Akompaniował i przygotowywał młodzież pan Waldemar Górecki- nauczyciel muzyki w Bielanach i Rozbitym Kamieniu. Całe przestawienie odbyło się w świątecznej scenerii,  w tle wyświetlana była prezentacja multimedialna adekwatna do przekazywanych treści. Dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Zdjęcia możecie obejrzeć w galerii szkoły;)


 
1693 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Wybory Samorządu Uczniowskiego
Autor Admin Opublikowano:  piątek, 23 października 2009

Z życia szkoły

21 października przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego. Każdy uczeń miał prawo głosu na jednego kandydata. Wybory zostały poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci mogli zaprezentować siebie i swój program na plakatach wyborczych. Największym zaufaniem obradylićie Paulę Szyszko z klasy IIc, która uzyskała 147 głosów i została przewodniczącą. Z-cą przewodniczącej jest Marta Rucińska z klasy IIId, sekretarzem Paulina Kamińska z klasy IIId, asystentem Alicja Wierzbicka z klasy IIc. Dyrektor wręczył nominacje na poszczególne stanowiska. Gratulujemy i życzymy  wielu sukcesów w pracy. 
1443 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Spotkanie integracyjne
Autor Admin Opublikowano:  piątek, 23 października 2009

Z życia szkoły

Dnia 7 października 2009 roku w Sokołowskim Domu Harcerza odbyło się spotkanie integracyjne uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika i ze Szkoły im. Jana Pawła II. Całość rozpoczęła krótka pogawędka, a następnie ognisko z pysznymi kiełbaskami. Zabawom nie było końca, mnóstwo pląsów i zabaw ruchowych ukazało wszystkim jak radosna i skora do zabawy jest młodzież ze Szkoły im. Jana Pawła II. Odbyły się także konkursy ze słodkimi nagrodami. 
1200 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010
Autor Admin Opublikowano:  środa, 02 września 2009

Z życia szkoły

Niestety wakacje dobiegły końca. Przed nami 10 miesięcy ciężkiej pracy. Witamy w naszej szkole pierwszoklasistów, życzymy szybkiej aklimatyzacji w naszych murach i wielu sukcesów edukacyjnych i sportowych. Przed klasami trzecimi też trudny okres, bo niebawem egzamin gimnazjalny. Niektórzy myślą, że to aż za 8 miesięcy (a czas szybko leci). Wszystkim uczniom redakcja życzy tego, aby ten rok nie był czasem zmarnowanym. Wykorzystajcie go efektywnie. Dla tych, którzy liczą dni do kolejnych wakacji uruchamiamy odliczanie, które ułatwi wyczekiwanie. 
1203 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Dzień profilaktyki "Jestem sobą. Wybieram zdrowie"28.04.2009
Autor pedagog Opublikowano:  środa, 29 kwietnia 2009

Z życia szkoły

Dnia 28.04.2009 roku odbył się w naszej szkole Dzień Profilaktyki pod hasłem "Jestem sobą. Wybieram zdrowie".  Uczniowie wzięli udział w zajęciach profilaktycznych przeprowadzonych przez zaproszonych gości-specjalistów ds. profilaktyki .Obejrzeli również wraz z wychowawcami i nauczycielami filmy z zakresu profilaktyki uzależnień i innych zagrożeń. Po  projekcji filmów podjęto dyskusję na tematy uzależnień.Zorganizowano konkurs plastyczny, w który zaangażowały się wszystkie klasy z naszej szkoły. W drugiej części dnia na sali gimnastycznej odbyły się zawody sportowe: piłka siatkowa dziewcząt, piłka ręczna chłopców. Sportowcom dopingowała cała społeczność szkolna.


(Zdjęcia znajdziecie w galerii) 
5096 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Pierwszy Dzień Wiosny
Autor Admin Opublikowano:  piątek, 20 marca 2009

Z życia szkoły

Pogoda za oknami bardziej przypomina zimę, ale dzisiaj w naszej szkole było prawdziwie wiosennie. Poszczególne klasy przedstawiły swoje pomysły na przebranie klasowe i wyznaczyły swoich reprezentantów do konkursu. Odbyły się również zawody sportowe, w których rywalizowały zespoły z poszcególnych klas. Nad całością imprezy czuwał Samorząd Szkolny. Wszystkim klasom w imieniu Samorządu, nauczycieli dziękuję za zaangażowanie i przczynienie się do powstania świetnej zabawy. Mam nadzieję, iż prawdziwa wiosna wkrótce nadejdzie. Wszystkich zapraszam do odwiedzenia galerii. 
1425 raz(y) oglądano.  Czytaj więcej... Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Nowa pracownia komputerowa
Autor Admin Opublikowano:  środa, 24 września 2008

Z życia szkoły Od 1 września funkcjonuje nowa pracownia komputerowa. Śprzęt oraz oprogramowanie pochodzi z programu ministerialnego i jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społęcznego. Pracownia składa się z serwera, 10 stanowisk uczniowskich, drukarki sieciowej, skanera, laptopa i rzutnika multimedialnego.

 
1804 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 
Nowy rok szkolny 2008/2009
Autor Admin Opublikowano:  środa, 24 września 2008

Z życia szkoły Wszystko co dobre mija. Już dawno po wakacjach, teraz nadszedł czas nauki. W tym roku szkolnym naukę w naszej szkole rozpoczynają pierwszoklasiści w 4 oddziałach. Życzymy szybkiego zaklimatyzowania i wielu sukcesów w nauce. Klas drugich jest 4, natomist klas trzecich - 5. Nie martwcie się, za 10 miesięcy będą kolejne wakacje.

 
1588 raz(y) oglądano.   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
 


 
 
 
 
 
 
 
 
Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Sokołowie Podlaskim
Strona oparta jest na systemie PostNuke. PostNuke jest Darmowym Oprogramowaniem na licencji GNU/GPL.
Zdjęcia i artykuły są własnścią autorów.
Administrator serwisu.